MAISADOUR semena

na prvoj slici je Mas 59.p , na drugoj takodje, a na trecoj je Mas 57.A (bar mi se cini da je to taj :haha:) :ppozdrav:

14yae4n.jpg

71p7ya.jpg

28hmk1w.jpg
 
sejan je na 25 cm, a to je uvratina moguce da sam ga tu proredio okrecuci se kad sam spartao. na ovoj njivi odma pored je posejan NS 640 , Maisa hibridi mnoogo bolje izgledaju od NS.
 
Moj Mais je dosta izlomio vetar, ispao je jako redak jer je sejan na 24, videćemo na jesen.
 
stigle table konacno,a i farmer bob da me ne jebava.a i njegovo sam istanjirao!
rvg1ly.jpg

bice kukuruza,cudo jedno. :D
ja zadovoljan,a i sanja zadovoljna! :D
16m4nwi.jpg
 
2e4gcnq.jpg

14sl7uo.jpg

261nrfa.jpg

2eeblo1.jpg

9v83gk.jpg

ovu zadnju sliku sam vec negde postavljao ali ajde da bude u temi : s leva na desno MAISADOUR MAS 59 (prva dva), pioner F02 pa dva klipa NS 640

Oba hibrida imaju slican klip, MAS 57 ima tanju cutku ,a MAS 59 ima malo deblju cutku ali ima deblji klip , zrno je duboko . Na 59-tki sam izbrojao 22 reda zrna , a na 57-ici 19.
Ove slike slikane su pre 2 nedelje. Nisam stigao do sad da ih postavim.
Voleo bi kad bi BRANKO postavio slike od MAS 53 za koji kaze da je bolji od nekih pionira. :cao: :ppozdrav:
 
Evo Maisadour kukuruz.
Sa leva na desno su Alinea, MAS 53 i MAS 46.
Dužina klipova je podjednaka, 20cm. Alinea i MAS 53 imaju po 18 redova a MAS 46 ima 16 redova.
Setva na razmak 18 cm MAS 53 i 46 a Alinea na 19 cm.
MAS 46 je skroz zreo i mogao bi da bere, ili vrši bez brige.

34hgda0.jpg
 
Ovde su svi moji kukuruzi koje imam poslagani od najveceg do najmanjeg,uzimao sam prosecno velike klipove na njivi. Moram napomenuti da ZP i mais nisu na istoj njivi,ZP je za sada dosta bolji,ali cale kaze da ima i do njive...ono sto je sigurno jeste da za koji dan idem kod ujaka da obavim isto testiranje pa cu vam javiti rezultete i sa njegove njive.
3quepf4g4ingqu3r426.jpg

Najbolji je mais 59p koji ima u proseku 16 redova zrna u obimu i 44 u duzini.Okrunjenog zrna je imao 280gr po klipu.
9gzaxmca3outinqk.jpg

x72nh7zb3wd68is1qbuj.jpg


Sledeci je mais 57A koji je bio nesto malo losiji po prinosu a bolji po izgledu,najveca zamerka za njega mi je sto ima debeo cokanj,a plitko zrno...
qtaovo7g4npmyvh4648g.jpg

On je imao isto 16 redova u obimu i 43 reda u duzini,on je dao 270gr po klipu.
gh8djfxsv5w35r1p52ma.jpg


I po meni najlosiji je mais ALINEA koja je dala samo210-215gr zrna sa 16 redova obima i 41 redom u duzini.
0kq6bufkizx4wuq4t3t.jpg


Kao uporedni kukuruz na istoj njivi je sejan i NS 630 koji ima samo 12 redova u obimu i 39 u duzini,on opet ima malo dublje zrno naliveno tako da je dao 255grama zrna.
5pgpjbz97nf3ivtkxev.jpg

0bzaw3b7nf76ulpcqd9.jpg
 
Ja joj rekao da ne donosi jer njiva nije pored asvalta,a sad videh draganove slike i kapiram da je moja puno prometnija lenija od njegove i zao mi sto nisam i ja stavio... ::lose::
P.S. a i za ujaka isto vazi,sad se moram oduziti Sanji i cim mi vreme dozvoli idem kod ujaka da slikam i merim.
Post je spojen: [time]1283243966[/time]
_________________________________________________
Ono sto mi deluje dobro kod mais semena jeste da je stabljika dosta niska i slaba(srazmerno klipu) tako da ce branje ici dosta lako.
 
OVa moja lenija se nalazi maltene u selu(tacnije baste gledaju u ovu njivu, a pored se nalazi fudbalsko igraliste) , zato sam i stavio table .
Post je spojen: [time]1283259809[/time]
_________________________________________________
NA jesi ti to merio suvo zrno ?
 
Nazad
Vrh