MAISADOUR semena

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
OVo je francuska semenska kuca koja se bavi proizvodnjom semena 40 godina. Ja malo toga znam o njoj, na trzistu Srbije ga jos nema. Jedna devojka koja je promoter pitala me je da li hocu da posejem malo ovog kukruza , za sorte i njihove karakteristike neznam , ali znam da su pravljeni za Balkan, Francusku, Italiju i jos neka podrucja .

http://www.maisadour-semences.fr/global/


Moje pitanje glasi , dal je neko cuo za ovu kucu ili kojim slucajem sejao njhove hibride ? :ppozdrav:
 
Moj prijatelj iz susednog sela je pretprošle godine posejao jadnu vreću semena kukuruza sa tim imenom.Neki rođak mu je doneo iz Francuske.Nisam lično video ali sam čuo komentare od drugih ljudi da je dobro rodio.Nažalost ne znam koja je bila oznaka i grupa zrenja.Ako nekog zanima mogu da se raspitam.
 
Jedan deo akcija (mislim oko 30%) ove firme poseduje i Syngenta.

kukuruz:
fao 600 :

mas 57A - prinos 10.5t/ha vlaga 21,90 %
mas 59P - 12 t/ha vlaga 19.5%
Alinea- 13 t/ha vlaga 27,9%

gustina setve bez navodnjavanja 60 000 biljaka. broj redova zrna 16-18 , broj zrna u redu 34-36 , masa 1000 zrna 350-360 grama
Mas 46A- fao 400 prinos 12 t/ha vlaga 20 %
Mas 53B -fao 580 11 t/ha vlaga18%
 
mene je isto jedna devojka promoterka pitala da li zelim da sejem ovo seme...
danas su me zvali.. i nudemi besplatno seme.. mogu cak da radim i ogledna polja...
 
samo da dodam na celokupnu pricu od gore, Maisadour radi u kooperaciji sa SYNGENTOM tj. proizvodi jedan dobar deo semena za SYNGENTU i suncokreta i kukuruza.
 
Danas sam posetio čoveka koji je sejao njihovo seme prošle godine.Zaboravio je koja je oznaka hibrida.Nešto ga je kasnije sejao,kaže sam kraj aprila,dobro je nikao ali ga je nažalost brao zajedno sa nekim ZP-om koji je bio na istoj parceli tako da za prinos nije siguran.Zna samo da je bio"solidan".To su njegove reči.
 
@Zoran Kostovic,ajd molim te pitaj komsiju kako se bere,posto ima nekog pionira muke zive sa branjem,nije ni blizu nase ZP-a i NS-a to me interesuje??
 
Upravo sam ga kontaktirao ali nažalost ne može da se seti jer su mu oba hibrida bila u jednoj parceli i berač je išao u krug(red jednog pa red drugog).Tako sam ga razumeo.Izvinjavam se ako nisam baš od koristi.
 
Pozdrav svima...

Ako je neko zainteresovan za detaljnije informacije o MAS hibridima koji se nalaze od ove godine na nasem trzistu i oglednjim poljima moze da me kontaktira...
 
Super , jedva cekam da vidim kakav je steta stvarno sto ja nisam uzeo :udri:
Post je spojen: [time]1270054435[/time]
_________________________________________________
e ipak ja dobih 1 dzak semena, :D dobio MAs 57A
 
Nazad
Vrh