Koje sorte soje sejete ?

Ima još semena, ali kako rekoše u distributivnom centru nema ga mnogo jer je tek priznata sorta, ali na osnovu prošle godine svakako treba probati ovu sortu na manjim površinama.
 
Za zcurcica:
Da li mozes da proveris koja je sorta Ana grupa zrenja,kako se pokazala u ogledima-ako mozes da nabavis te podatke!?

Da li se dobija uz pripadajucu kolicinu semena dobija nitragin ili se posebno placa?

Unapred zahvalan
 
danas i ja uzeo 150kg semena Trijumf

@zcurcic hvala za info

@ivica 23 nitragin se dobija uz seme
 
Ana je I grupa zrenja, nešto kasnija, ali ranija od Vojvođanke i Venere.
Post je spojen: [time]1268399783[/time]
_________________________________________________
Od kasnih sorti NS soje na Šančevima u 2009. godini
Vojvođanka 3251 kg/ha
Rubin 3263,
Idila 3342,
Trijumf 4011 kg/ha
 
Od ovde navedenih sorta koju preporučujete kao vodeću, ili je svaka sorta za sebe,koju sortu bi vi meni preporučili da posijem kao početniku.
 
danger je napisao(la):
jel trijumf ns seme ili :sta:,nisam ga video na samcevima rima
jeste ns, nije ga bilo do prosle nedelje u distributivnom centru. ne znam koje kolicine su u pitanju i dokle ce ga biti u prodaji.
 
sutra mi stize trijumf. ne znam nista o njemu, koja grupa zrenja je? ja hteo balkan ali ga nisu imali pa sam citajuci temu izabrao da probam trijumf koji je bio dostupan.
 
Trijumf je II grupa zrenja, nova sorta NS soje priznata prošle godine. U 2009. godini u mreži makroogleda imao je najveći prinos i od ove sorte se očekuje mnogo, ako ponovi dosadašnje rezultate i u narednim godinama biće to vrhunska sorta.
 
:zli: jutros mi je lik telefonom obecao da ce mi ostaviti seme trijumfa i da ga imaju dovoljno na lageru. pre sat vremena mi sestra koju sam poslao da uzme seme javlja da nemaju vise. ns seme :zli: a i radnici njihovi :zli: :zli: zamislite samo sta bih im uradio da sam krenuo autom iz palanke i da mi to kazu. nego ja onako besan rekoh da mi uzmu seme koje im prvo padne pod ruku i sad sam obavesten da je to rubin. kako ni o njemu ne znam nista, molim kolege za komentar
 
Rubin je takođe iz II grupe zrenja, novija sorta priznata 2008. godine. Rubin ima smeđe dlačice na stablu.
Post je spojen: [time]1270126903[/time]
_________________________________________________
Upravo sam bio u distributivnom centru, imaju Trijumfa.
 
Nikad nisam sejao soju pošto kod nas slabije uspeva, ali sad sam rešio da probam. Interesuje me koja sorta je najbolja za losiji kvalitet zemlje (malo peskovito)? Inače najviše mi treba za stoku, pošto je sačma preskupa.
 
Ako nađeš semena Alise, ona je tolerantnija na sušu i slabije zemljište.

U Institutu za ratarstvo i povrtarstvo može se nabaviti i seme soje za setvu u organskoj poljoprivredi.
 
Alisa je prava sorta za losije zemlje.Kod nas 2500kg po kj je rodila Alisa
 
ja sam do sada sejao samo Balkan ni jednu sortu vise, ali se sada i ja dvoumim da posejem Savu, gledam rezultate i uporedjujem po ogledima, razlike ima od mesta do mesta, nije cest slucaj da sorta iz O grupe Valjevka ima veci prinos od svih sorti.
 
Nazad
Vrh