Koje sorte soje sejete ?

hm, Ana (svidja mi se ime, zbog jedne devojcice! ) u koju grupu zrenja spada? vidim prica se o njoj, pa ako bude prilike probali bi ju, na moj nagovor, ipak ANA se pamti ceo zivot :haha:

Isto tako bih i Savu ubacili u redove, pa videcemo sta kaze zadruga.

Danger
Sa kim ti ugoavaras proizvodnju, sa kojom zadrugom? :cao:
 
šandor je napisao(la):
Ja ču posejati staru dobru sortu balkan na 50 % površina , galeb na 30 % i prve godine savu na 20 % površina
takođe balkan,najbolje mi se pokazao,dobra je i vojvođanka,pre par godina hvalili su mi afroditu kovali je u zvezde i ja hajde da probam 1 h i totalno mi podbacila
 
samo "ALBATROS MM" :D,prava firma,sad sam nasao stare ugovore i paritet bio prosle godine 220kg a gle cuda sad 250kg,nagodinu 300kg i samo tako redom
 
Baš me interesuje kako ćete proći sa Savom! Ja sam je imao lane, na takvom mestu gde nikad ranije nisam sejao soju, pa neznam da je uporedim, ali nezavisno od toga, sa rodom sam relativno zadovoljan...
 
Koja je grupa zrenja ta Sava? Ja bih je probao ove godine ako bude tog semena kod nas u zadruzi ili negde u prodavnicama. Svakako mi treba računa za subvencije pa da to iskoristim i isprobam neku novu sortu.

Prošle godine sam imao Galeb i Gorštak a ranijih uglavnom Balkan. Probao sam i Anu pre tri godine i nisam bio nešto zadovoljan, Balkan mi je tad bio bolji. Plus što je onaj leptir rađe jeo Anu nego Balkan. Od Balkana sam odustao jer mu jako lako pucaju mahune i prosipa se.
 
Sava je ako se dobro sećam ista grupa zrenja kao i balkan...Sad sam proverio, ista grupa su!
 
211rl7o.jpg
 
i ja sam zadovoljan savom, ne pucaju mahune, rodilo 1600kg/kj kao ostale sorte što sam sejao(nije se podbacio)
 
U makroogledu u Vrbasu prošle godine Sava je imala prinos od 3157 kg/ha, a Balkan 2850 kg. Balkan je ranija sorta od Save, u istoj su grupi zrenja ali Balkan sazreva oko nedelju dana ranije.
 
cale danas kupio jos 75 kg trijumfa. videcemo sta ce se najbolje pokazati ove godine, sava, rubin ili trijumf.
 
nisam uspeo naci seme gorstak. nema ga vise u prodaji/ DELTA AGRAR.kupio bih 100kg ako neko zna gde ima, molim da javi.
 
Trijumf je bio najbolji prošle godine u makroogledima, i ja ću ove godine probati Trijumf.
 
tako sam i ja cuo od kolega. samo sto su rekli da ne treba suditi na osnovu jedne do dve godine u ogledima i proizvodnji, vec treba sacekati da se dokaze u par godina. videcemo kakav ce biti ove godine.
 
Nazad
Vrh