Vakum pakovanja polj. proizvoda.

PG Krnac

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
2.575
Lokacija
Silbas
Planiram vec duze vreme o ovome da svoje poljo.proizvode pocnem da pakujem u vakum i tako da prodajem... Sta mislite o tome? :ppozdrav: npr.mladi luk,kupus,pasulj,mladi krompir,itd...
 
Šta planiraš da postigneš sa vakuum pakovanjem? Da li je to obično pakovanje u najlon ili hoćeš i vazduh da izvlačiš?
 
Planiram vec duze vreme o ovome da svoje poljo.proizvode pocnem da pakujem u vakum i tako da prodajem... Sta mislite o tome? :ppozdrav: npr.mladi luk,kupus,pasulj,mladi krompir,itd...
Za zamrzavanje suhomesnatih proizvoda odlicna stvar, ostane svezina za razliku od klasicnog zamrzavanja. Problem jako skupa ambalaza tj. spec. kese.
 
Suhomesnate proizvode pre zamrzavanja obavezno vakumiramo. Prošle godine smo uzeli Caso VC 350 i zadovoljni smo, ima dupli var od 30 cm, pumpu od 12 l/min...... Kolega nadalj# zašto mislite da su kese jako skupe ?
 
Msm da nisu skupe kese koliko ja znam,i zaboravio sam navesti da drzim mangulice i mogao bih suhomesnate proizvode pakovati u vakum,dali bi povrce bilo bolje pakovati vakumski? Ko ti moze zabraniti da kao gazdinstvo prodajes vakuumski???
 
Poslednja izmena:
Ako ces prodavati na pijaci mislim da ce musterije biti nepoverljive. Smatrace da roba nije sveza.
Takvu robu kupuju u marketima a dolaze na pijac da bi bilo domace i sveze.
 
Ne mislim bas sve da ide u vakum,ali msm da se pakuje npr. pasulj u 0.5kg i 1kg,takodje i mak... Luk sam prosle godine pakuvao po 10kg i prosivao,posao nije velik a moze se dobiti veca cena nego u velikom pakovanju... To su neka moja misljenja i planovi za ubuduce... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh