Odg: Rase kunića

miljko nisu kavezi mali zekana sam sliko na pola kaveza a iza zecice i malih zecica je kotilica al se nevidi dobro na slici.Zekanov kavez je 60x60x60 to je dovoljno za zekana a zecicin kavez sa kotilicom je 120x60x60 :nono:
 
ja koliko znam sareni belgijski orijas ne postoji, jedino ako ti pravis novu rasu.
 
deve bas zbog toga sam ja okacio sliku zecice da mi neko kaze koje je rase zecica a od coveka kod kojeg sam kupo mi je reko da je rase belgijski orijas mada meni nesto ne izgleda ko da je belgijski orijas :sta:
 
to je verovatno neka mesavina orijasa, pitaj nekog kompetentnijeg ko se razume u rase ja nisam bas strucan.
 
Odg: Rase kunića

Očito je da je ženka križanac orijaša i orijaškog šarca (dio mladih po crtežu i šarama na šarca,a dio na orijaša)+ako tu još netko nije imao umiješane prste.
 
Hvala na informacijama.Tiho imam zecicu (ukrstene rase izmedju oriiasa i panonskog belog) parila se sa narandzastim zekanom sa belim somakom koji ima oko 10ak kila(znas li koje je rase taj zekan)i okotila je 9zecica,7 sam prodo 2 zenke sam ostavio 1 je siva a 2 druga je povukla na oca narandzasta slike sam okacio na zidu kunici mesane rase.Ti pogledaj te slike i reci mi sta mislis o zecicama stare su 2 ipo meseca.Hvala unapred.
 
Odg: Rase kunića

Da li mi mozete reci koja je ovo rasa:haha:

nmi4cm.jpg
6odgcz.jpg

a0yr9j.jpg
 
Meni je receno da je to patljasti zec, i da ima skoro 2 meseca. Tezak je 200g.
 
Odg: Rase kunića

Tako izgledaju kalifornijski kada su mali, oko mesec dana kasnije mu nos i usi potamne. Ali ako su ti rekli da je patuljasti pa onda treba proveriti od koga si kupio sta ima u svom kunicarniku.
 
Odg: Rase kunića

Dobila sam ga na poklon, a kupljen je u Beogradu u prolazu na Zelenom vencu. Ja nisam iz Beograda tako da ne mogu nesto puno da saznam. :(
 
Odg: Rase kunića

Bice kao kad je Lala vadio krompir pa ga pitaju jel krupan a on ce ovi veliki jesu a ovi sitni bas i nisu. Tako ce i kod tebe ako ostane tako mali onda je patuljast ali ako poraste onda bas i nije.
 
Odg: Rase kunića

Heh, pa verovatno ce tako biti.
Koliko sam ja razumela ti kalifornisjki su bele bije, sa crnim usima,njuskicom i repom. Drugarica koja mi je poklonila zeku kaze da je taj covek prodavao jos 5 tako malih kunica, crne, bele i sive boje, iste velicine, tako da kontam da onda to nije kalifornijski, valjda. :osmeh:
 
Odg: Rase kunića

Verovatno da su onda neki mesanci cim su u toliko nijansi i iste velicine a ovaj je ili na majku ili na oca. :cvetic:
 
Ma videćeš već za dve nedelje, ako poraste onda sigurno nije patuljasti!
 
Nazad
Vrh