Pneumatske sejalice za kukuruz

ino-tronic-ps-200-naslov.jpg

http://www.inobrezice.com/srb/sejalica-ino-tronic-ps-200.html
Kontrola (kompjuter) za becker sejalicu... :osmeh:
 
Mogli bi..
Ja ne radim puno zemlje tako da mozda nisam merodavan da pricam o izdrzljivosti masine ali recicu da sam posejao 20 kj kukuruza i 30 kj soje i nisam imao nikakvih problema a posejano je tako da nemam ni najmanje zamerke na raspored semena gustinu itd.
 
Pa u mom ataru to je vrlo saroliko jer se nalazimo izmedju Save i Fruske Gore, pa sva zemlja koja je oko auto puta i prema Fruskoj Gori je laka za obradu i vrlo kvalitetna dok je deo prema Savi malo manjeg kvaliteta i tezi za obradu . Ali zasto je to bitno za rad sejalice?
 
Da li bi mogli vlasnici majevicine LARE da iznesu kako su zadovoljni sa sejalicama?

Mogli bi ;)
Ja licno dosta zadovoljan. Masivna je, baterije su teske (cak sam skidao one opruge na baterijama, jer je setva bila duboka). IMT 539 je lako nosi, i visoko dize, tako da nisam ni zakljucavao baterije u transportni polozaj, vec su uvek bile u radnom. Mogu da je pohvalim jako na losije spremljenim, i na prolecnim oranjima. Ubacila je seme duboko u vlaznu zemlju, bez obzira sto je tvrso, a nagazni tockovi su napravili jako lep pokrivac iznad semena.

Sto se tice preciznosti, mogu reci da ipak zaostaje za NODET/OLT sejalicama, ne mnogo, ali ima malo odstupanja. Ruku na srce, na njoj su ostali usmerivaci semena, pa mozda zato ima malo odstupanja. Evo par fotografija, pa procenite sami...

e9bvyo.jpg

9zt4sx.jpg

24g1xyd.jpg
 
@oldtimer deder okaci koju sliku tvoje sejalice. Hteo bih da je uporedim sa nasom ... znam da na prethodnim stranama ima slika Lare ali malo.
 
To je u principu stari Nodet(OLT) sto u prevodu znaci jos neprevazidjen dizajn kako se sad kaze.
 
Nazad
Vrh