Pneumatske sejalice za kukuruz

U tome i jeste caka,napraviti senzore koji mogu da stanu u kućište a da ne smetaju ničemu.Klasični induktivni senzori ne mogu da se ugrade zbog svoje veličine.
Mirmag jel ta kontrola na zrno?
 
e baš htjedoh da pitam za cijenu te El kontrole , pošto se puno o njoj govori a niko ne pominje cijene, koje su cijene od kojih proizvodjača?

može li neko pojašnjenje oko nje , gdje se stavljaju i kakvi senzori ?
ide li senzor na neki pogonski lanac ? u svaku bateriju ide senzor , koliko jedan ili dva ?
ima li negdje kakvih slika detaljnijih vezanih za kontrolu .....................

samo se pisalo površno o njima a nigdje ne nadjoh DETALJNIJE slike niti opis
 
ide vazdan nekih senzora jer ta kontrola koliko se sećam broji isejana zrna i naravno obaveštava o smetnji i zastoju,brzinu kretanja,broj obr.p.v.,posejanu površinu
 
ovo je moja kontrola zrna prolaze između senzora i lampica trepće tako da obuhvata sve moguće kvarove
jedino nezna dali redovno baca zrna ili retko
img0032x.jpg
 
I moja El. kontrola je sa takvim principom.Tačno znam dali baca više ili manje po treptanju sijalica.Probaj da staviš jednu bateriju na 25,a drugu na 20 i obrati pažnju na sijalice.Neće isto treptati.Tako isto i kada ne hvata recimo svaka rupa zrno.
 
Ja sam imao prosle godine Beker nemacku sa kopjuterom za kontrolu lanaca,kaiseva i okretanje ploca kao i za merenje povrsine koja se seje.Tako moze da se uradi in slovenacki beker.
 
Jedna napomena Becker sejalica se još proizvodi u Sloveniji INO Brežice, a Becker je otkupio Kongskilde i sada se i dalje proizvodi samo je sada drugi vlasnik!
 
Da samo što se za naše potrebe sklapa u srbiji u Beočinu i tu se kod nas rade sitne dorade i proizvodnje nekih delova.
 
Nazad
Vrh