Pneumatske sejalice za kukuruz

Prosto me sramota da opet zovem coveka i pitam za cenu jesam li dobro cuo :D
Do sad mi je realno bila samo misaona imenica sejacica u mom dvoristu,ali situacija se menja...
 
@KR jedan moj drugar sa kojim sam inace generacija mi je rekao da je ok,ne moze brzo da se vozi ali moze dobro da uradi tako da sam oko tih dilema cist. :cao:
 
Kod mene su jos uvek plasticne kutije iz osamdeset i neke!
Kutije mogu biti plasticne ,ali setveni aparat ne bih .
 
Sta moislite o ovoj sejalice?
3wxv5.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
sta je najbolje namestiti za zagrtace redova?flahovi,lanci,tockovi......?
Znam za jednog koji iza nodetke vuče debelo parče gvožđa zakačeno sa 2 lanca na sejalicu, i time zatvara redove, al nisam nešto odučevljen učinkom, dođe nekako aljkavo. Inače nodet original ima one male zagrtače koji se šteluju da naprave iznad vrste bregić mali, zbog kore, ali nigde nisam video sa njima urađenu njivu.
skoro sam video neke njive koje su posejane nodetkom, a onda su ih prešli i sa roljom, al ne razumem smisao toga, kad sama rolja ne može da dođe do vrste, koja je u dubini, već samo porolja i poravna bregove i deluje lepše vizuelno na oko.
 
Poslednja izmena od urednika:
jel to šestoredna za repu?
šta planiraš da seješ s njom

Da taj rad 6 redna sa plocama za repu.Mi cemo sejati soju i kukuruz sa njom.

Imam 2 glupa pitanja sto ne znaci da ocekujem i takve odgovore:
1 Jel se i njoj dizu-spustaju baterije kao na OLT-ovoj kad se seje do komsije pa ima koji red viska i sta ima iza za zatrpavanje semena jesu tockovi,flahovi... ??
 
ta sejalica ima gumeni nagazni točak i iza njega zagrtače
takođe ima prednji kopirni točak koji ti preporučujem da skineš jer čim je malo "oštrija"priprema cela baterija poskakuje i nema ravnomerne dubine
što se tiče dizanja baterija,mogu da se dižu skraću je se lanac ali ne mogu kao nodet da se isključe
to je ovakva sejalica
de47mg.jpg
 
To je dosta povoljno,gledam po oglasima traze dosta vise a nece dobiti ni 1000e za 4redne sa samo 1 kompletom ploca...
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam montirao petu bateriju (kupio sam je u Rumi odlicna i povoljna) na Nodetki. Dakle stelovana za soju sa pet reda na medjuredni razmak od 48 cm. Prilikom setve kukuruza i suncokreta samo se vraca na razmak od 70 cm s tim da srednja baterija ostaje na mestu al ce biti iskljucena iz rada.
 
Da kažem par reči iz iskustva mog komšije sa Becker sejalicom. Kupio ju je novu i sejao dosta godina sa njom. Onda ju je prodao i kupio neki hibrid maje, nodetke i ko zna čega (mislio je da kupuje maju a dobio je nešto što je samo dobro ličilo na maju, prodavac je Tanjirača komerc). I sa takvom budževinom od sejalice je uvideo koliko je sa Bekerkom imao manji sklop, odnosno koliko je bolji bio sa novom sejalicom. Posle je i tu prodao i kupio Gaspardo Magica sejalicu.
 
Daleko od toga da je Bekerica bolje od OLT-a,Nodeta,Maje i slicne ali mi komsije ne daju trenutno nista bolje da kupim,najverovatnije da cu kupiti ovu pa ce mi i komsije dati do godine da je kompletno sredim i imacu je za sebe godinama bez problema.
 
Nazad
Vrh