Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

agrobiznismen je napisao(la):
e ovako zanima me jel neko ima mehanicku sejalicu Franz Kleine Maxicorn .iskustva kako se pokazala .ako neko zna :sta:

Mi smo je imali i prodali smo je pre dve godine za 400 ili 500 eura ne secam se tacno. Tu sejalicu je kupio deda polovnu pocetkom osamdesetih godina proslog veka. Kupio ju je na licitaciji u zadruzi gde su sa njom radili ko zna koliko dugo i posle je kod nas sejala sve do kraja devedesetih godina. Sejalica je jako teska i sa zetorom 6911 smo morali da pazimo da ne dize prednji kraj kada smo prelazili preko brazde tako da moze bukvalno i u letnji put da useje. Mi smo je penzionisali iz prostog razloga sto je vreme mehanickih sejalica proslo i pneumatske su mnogo preciznije. Svaka baterija ima svoj pogon. Pogon dobija od zadnjih nagaznih tockova koji su visoki 40-50 cm i cistog gvozdja su. Mi smo imali ploce za suncokret, kukuruz, soju i jos neku plocu koju nismo koristili ( verovatno je bila za repu ). Kukuruz hoce da poseje jako lepo ali se mora bas sporo voziti. Sejali smo i soju sa njom ali opet mora sporo da se vozi jer hoce pogonski/nagazni tockovi da proklizaju zbog izuzetno velikog prenosa.

Ako te nesto specijalno interesuje pitaj tu sam da odgovorim na svako pitanje ako znam odgovor :)
 
Odg: Sejalica za kukuruz

znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati
Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 19:28:42 CST[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1299288949[/time]
_________________________________________________
agrobiznismen je napisao(la):
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati,mada sam nasao i neku bekericu u dobrom stanju za 900e .a vidim da svi pljuju po njoj tako da sad imam jeda :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

agrobiznismen je napisao(la):
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati
Post je spojen: [time]петак, 04. март 2011. 19:28:42 CST[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]Fri Mar 4 12:35:49 2011[/time]
_________________________________________________
agrobiznismen je napisao(la):
znaci sejalica kao sejaica je ok.ja sam nasao neku za 400 evra,pa racunam da pazarim , posto mi se bas ne daju pare za nodetku 1500 sto ce mi raditi jedan dan u godini i posle stajati,mada sam nasao i neku bekericu u dobrom stanju za 900e .a vidim da svi pljuju po njoj tako da sad imam jeda :ppozdrav:

Bekerica je sigurno bolja od koje god mehanicke sejalice!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Neznam što bi pljuvali po bekerici ja je imam već pet godina sejem sa njom po 60 jutara kukuruza i po 30 jutara soje nikad nisam imao problema sa njom, dubina setve jednaka razmak jednak samo ne treba jurcati ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

john je napisao(la):
Neznam što bi pljuvali po bekerici ja je imam već pet godina sejem sa njom po 60 jutara kukuruza i po 30 jutara soje nikad nisam imao problema sa njom, dubina setve jednaka razmak jednak samo ne treba jurcati ::namigivanje::
Za kukuruz brzina nije problem, brzina je problem samo kod sejanja soje, mora se ici sporije...
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pa ako neko jos nesto kaze pozitivno za bekericu mozda me i ubedi da pazarim ,mada ja licno mislim da moze i sa njom obaviti :ppozdrav: ::novac::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

pocerina je napisao(la):
Ja sam cuo da bekerica seje plitko
Na dubinu setve utiče dosta stvari najbitnija je kako si namestio mašinu ali ja naprimer sejem isključivo njive koje sam ja spremao jer 90% ljudi neće da uradi kvalitetno pripremu a očekuje da mu ti poseješ kako treba pa ako nevalja kriv si ti a ne njegovo trčanje i piš... :D
Inače sejem duboko onoliko koliko je spustim. ::namigivanje::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

agrobiznismen je napisao(la):
pa ako neko jos nesto kaze pozitivno za bekericu mozda me i ubedi da pazarim ,mada ja licno mislim da moze i sa njom obaviti :ppozdrav: ::novac::
Vidi, Bekerica je jako dobra, samo sto je malo komplikovanija, najvise za manjanje ploca (soja-kukuruz), treba da se provede duze vreme (nekih sat vremena) dok se promene setvene ploce. Imamo Bekericu od '87 godine, do prosle godine nismo nista maltene radili na njoj (mislim na remont), kad smo je piksnirali i navarili ulagace, i cepaj. Ako nemas puno da sejes bices prezadovoljan.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja koristim iste ploče i za kukuruz i za soju a promenu razmaka odradim na njivi za nekih petnaestak sekundi. :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

idklecin je napisao(la):
kojeg meseca pa imaju na lageru sejalice :cao:

imaju na lager 50sejalica...sve je vec rezervisao...ove ned idem da platim sejalicu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

da li mi neko moze objasniti princip rada depozitora za kaunter na vazduh od turbine na sejalicama nodet i kakvo se oni ponasaju u radu? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sta mislite o ovome za nodet sejalicu...? :cao: :cao: :cao:
2cftwl.jpg

16antrk.jpg

2qsynmb.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam ovo slikao kod nas na Fakultetu u Novom Sadu..... :cao: posto sam bio u prolazu kroz radionicu, pa reko da slikam da postavim ovde, da cujem misljenje jer sam hteo nesto ovako slicni i ja da napravim.

A inace ima jedan covek sto pravi vrlo slicne i po meni dosta kvalitetnije te komplete sa tockovima, donosi ih nedeljom na najlon, kada budem isao, slikacu ih pa cu i te postaviti da vidite :bravo: koliko se secam, mislim da je rekao oko 120e komad,...? :cao:

Pitanje, da li kupiti ili praviti i gde naci takve tockove....? :cao:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Zar nisu laki ti tockovi od spartaca....? Jel moze ona opruga da to pritisne kako treba....?
Ovi veliki gumeni sto sam ja video su dosta teski, sigurnih 7-8kg, mozda je to i previse tesko, sta mislite...? :cao:
 
Nazad
Vrh