Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

ova je vrh ! treba da mi stigne krajem meseca... :D :D 6 reda
 
Odg: Sejalica za kukuruz

15000E + pdv u Almex... al ipak je Gaspardo :D sto bi nas narod rekao,,KOLIKO PARA,TOLKO MUZIKE" :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Maxa je napisao(la):
15000E + pdv u Almex... al ipak je Gaspardo :D sto bi nas narod rekao,,KOLIKO PARA,TOLKO MUZIKE" :D
Po onome kako je Kica pljuje,ne bi moralo da bude bas tako... ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

vuk krstic je napisao(la):
Sejalice gaspardo su jedne od NAJNEPRECIZNIJIH NA TRZISTU!
Pa kad nisi imao priliku da radis sa takvim sejalicama!Gaspardo je gaspardo :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Maxo ne bih da te razocaram, ali nije ni do kolena majevickoj sa diskovima. Video sam kako rade jedna i druga uzivo na vise desetina hektara. Visok klirens setvenog aparata joj je ogromna mana. Nodetka je daleko preciznija.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Svaka cast za masinu i neka te dugo sluzi... :ppozdrav: Ima moj drugar gasparda i jako precizno seje... U ostalom tvoje pare tvoj izbor ali mislim da nisi pogresio... :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

prvo nije losa,ali ima ih i boljih kao na primer monosem, nodet,khun...... to koliko para toliko i muzike nema veze sa stvarnoscu nego kolko te muzikant odro,zaklo
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Maxo sve zavisi štaćeš da seješ sa njom, ako je repa u pitanju kao što je napomenuo Paorpaor visoki setveni aparat je problem da bi imao preciznu setvu, a što se tiče drugih ratarskih kultura tu može da prođe.Sve u svemu ::svaka cast::za ponovu i nek te dugo služi. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ma ljudi sejalica je super niko to ne kaze samo je malo nepreciznija od Kunove.A i nije tacno da samo u repi treba preciznost kao da je sve jedno u suncokretu kad je jedan na 15cm rastojanje a drugi na 30cm.Treba biti precizan za sve useve. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

iz mog iskustva,gaspardo zahteva sporiju voznju,i tada je nesto preciznija.Cim krenemo brze nista ne valja.Prosle godine jedna tabla podeljena na dvoje,sejano u isto vreme ,ovaj sto je sejao sa gaspardo los sklop repe,odnosno raspored nikakav,a sa majevicom druga polovina opasno dobra,100 posto bolja od druge polovine!
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjuanzorz je napisao(la):
Ma ljudi sejalica je super niko to ne kaze samo je malo nepreciznija od Kunove.A i nije tacno da samo u repi treba preciznost kao da je sve jedno u suncokretu kad je jedan na 15cm rastojanje a drugi na 30cm.Treba biti precizan za sve useve. :ppozdrav:

Слажем се. Зато се и зову прецизне сејалице. Осим размака у реду, што се тиче прецизности, мора да буде уједначена дубина сетве, као и још неколико битних фактора. У сваком случају, сејалца мора да ради онако како треба, а не како она хоће.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Maxa je napisao(la):
a sta kaze kica,nesto lose o sejalici?
kaze ovako-citiram-"uzeli smo ove sejacice posto smo se prosirili,i aj kao gaspardo,ipak je to marka...trebalo bi da rade posao-a u sezoni smo dosli do toga da radimo njivu,a deda 70 god pored nas sa 539 i 4 reda nodet uradi 3 kruga dok mi 2? :sta: i na kraju kad nikne,opet bolje ono sto posejao nodet nego nekoliko puta skuplja sejalica...e sad nisam pametan,ali da ima visok aparat-ima...mozda ako se doda upucavnje semena bilo bi bolje:haha:ali ::novac::
 
Nazad
Vrh