Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Kod nas nov OLT kosta (bez aparata za vjestak) 9100 km, minus 40 %, pa dodje 5500 km ili nesto oko 2800 evrica sto i nije puno, ako ovi vrnu tih 40 % jer se sa njima nikad nezna.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

andric1609 je napisao(la):
srdjuanzorz je napisao(la):
Gde moze da se nadje princip rada i upustvo za upotrebu?Nekako deluje jadno i slabasno.Koliko kostaju rezervne ploce?
imam ja princip rada i komletnu knjigu o ovoj sejalici, kakvi tockovi iz francuske ja sam odmah dobio tockove..... a kutije jesu vece zapremine !!!!! i meni je na slici delovala slabasno ali kad je uzivo vidite videcete da je ram isti kao i kod obicne maje...ako stignem sutra slikacu iz svih uglova ,
Izvini ako sam dosadan ali interesuje me kuciste gde idu setvene ploce da li je plasticno kako sam cuo i sata je na njoj jos plastika? :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjuanzorz je napisao(la):
andric1609 je napisao(la):
srdjuanzorz je napisao(la):
Gde moze da se nadje princip rada i upustvo za upotrebu?Nekako deluje jadno i slabasno.Koliko kostaju rezervne ploce?
imam ja princip rada i komletnu knjigu o ovoj sejalici, kakvi tockovi iz francuske ja sam odmah dobio tockove..... a kutije jesu vece zapremine !!!!! i meni je na slici delovala slabasno ali kad je uzivo vidite videcete da je ram isti kao i kod obicne maje...ako stignem sutra slikacu iz svih uglova ,
Izvini ako sam dosadan ali interesuje me kuciste gde idu setvene ploce da li je plasticno kako sam cuo i sata je na njoj jos plastika? :ppozdrav:
Haha Nisi dosadan prijatelju , ovaj forum tome i sluzi da razmenimo iskustva zar ne?
Jeste to se zove setveni aparat to kuciste gde su ploce i ono jeste plasticno , napravljeno od ruske plastike koju oni uvoze iz rusije, jer oni veliki broj ovih sejacica izvoze za rusiju a rusi navodno traze ove sa plasticnim aparatima jer se na tu plastiku ne lepi seme ako je vlazno od nitragina i ostalog kao na metalno a i jeftinije je . Tako su mi rekli ljudi iz majevice kad sam isao da kupim sejacicu a pored tog dekla plasticni su i zupcanici unutri isto kao i kod onih 'Livac' sejalica i tamo su zupcanici plasticni.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Da li su rekli koliki je vek trajanja ili koliko radnih sati mogu da urade.Koliko kostaju zupcanici u rezervi da se odmah uzmu jer sam tako kupovao i za imt svake 2 godine. :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjuanzorz je napisao(la):
Da li su rekli koliki je vek trajanja ili koliko radnih sati mogu da urade.Koliko kostaju zupcanici u rezervi da se odmah uzmu jer sam tako kupovao i za imt svake 2 godine. :ppozdrav:
Pa ne znam za vek trajanja ne znaju ni oni verovatno jer se ove sejalice prave tek drugu godinu, dobijes garanciju na godinu dana ili 6 meseci nisam siguran, a zupcanici ne znam posto su ali ne bi trebalo da su skupi jer su plasticni.
Bas cu ih pitati za cenu jer uskoro treba da mi dodje njihova servis sluzba tako su mi rekli da mi pokazu sta i kako se rukuje sa njom a i skinuce mi valda odmah dve baterije da sejem kukuruz (tj pokazati mi kako se sire baterije i ostalo),
 
Odg: Sejalica za kukuruz

mi kada smo kupovali nasu,ljudi iz majevice rekose da ta nova ima totalno drugaciji sistem rada od maje...da je u plastici i da nemaju puno zajednickih delova.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

srdjan7 je napisao(la):
mi kada smo kupovali nasu,ljudi iz majevice rekose da ta nova ima totalno drugaciji sistem rada od maje...da je u plastici i da nemaju puno zajednickih delova.
pa jeste drugacija, pogonski tockovi su napred a ne nazad, menjac je na sredini a ne sa strane, nema one cevi za vazduh gore nego creva idu u setveni aparat direktno, vece su joj kutije , drugacije se podesava dubina setve, samo je ram isti kao kod maje.
Ali maja je sestoredna 9000eura a lara sestoredna manje od 4000eura. pa i ako je slabija od maje mozes kupiti bukvalno ove dve za jednu maju..... ::novac:: ::novac:: ::novac:: :ppozdrav:

Post je spojen: [time]уторак, 01. март 2011. 08:39:39 CST[/time]
_________________________________________________
Evo malo slika detalja....
dc54sh.jpg

Post je spojen: [time]1298991080[/time]
_________________________________________________
i7216w.jpg
,
zvymok.jpg
prenos preko lanaca,
34ijvhl.jpg
plasticni setveni aparat i crevo za vazduh ulazi direktno u njega ,
1zmfu4y.jpg
menjac na sredini masine,
3163x9v.jpg
,
bjeubo.jpg
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ајд прочитај из књиге:
Којом силом делује раоник при уласку земљу и како се та сила подешава?
Да ли су ти испоручили равњач и предпритискач?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Nisam strucnjak za sejalice ali ova plasticna sejalica nemoze biti ni sluga maji, kutije su po meni bolje na lari zbog poklopca,ram je isti,a to kuciste od plastike ::lose::,menjac plasticni spaneri ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Vreme ce pokazati svoje ali ipak ide glas za Maju jos sa diskosnim ulagacima :D :bravo:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ljudi znate kako , uvek je bilo i bice koliko para toliko i muzike, za 390 000 - 30% ne mozete kupiti ni 4rednu novu nijedne druge marke a ne 6rednu. Ja sam ovu sejalicu kupio pre par nedelja nije bila na njivi pa da ja mogu da je hvalim ili ruzim,kako je jedan od kolega forumasa rekao vreme ce pokazati, Majevica je velika firma koja ima Maju koja je savrsenstvo medju sejalicama bar po mom misljenju ali je i skupa, i ne verujem da bi ta ista majevica pustila u proizvodnju nesto lose posle te tako dobre Maje... :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299000874[/time]
_________________________________________________
milankos je napisao(la):
Ајд прочитај из књиге:
Којом силом делује раоник при уласку земљу и како се та сила подешава?
Да ли су ти испоручили равњач и предпритискач?
Predpritiskac ide samo za setvu repe i on se nesto malo doplacuje ali ga nisam uzeo jer sam pre par god odustao od repe i ne nameravam ponovo da je sejem, a na kakav ravnjac si mislio:haha:?
ima samo ove nagazne tockove nazad i ispred njih zagrtace
 
Odg: Sejalica za kukuruz

gledam ovu sejacicu,nije to toliko lose,cak mozda se extra pokaze! :D nego andricu kazi ti nama kako se tu dobija prenos menjaca,jel sa tockova,posto ne vidim na slici kod gume nikakav lanac,a moralo bi tako-i jel mi se cini,ili si dobio probusene gume? :ppozdrav:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ево једне просте шеме са деловима/уређајима, које би требала да има прецизна сејалица.

1zejfqo.png
 
Odg: Sejalica za kukuruz

andric1609 je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Da li je to za repu, i koliko para si je platio:haha: :ppozdrav:
moze i repu i soju samo se raonici zamene i naravno ploce,
izasla me je 390000din, jos ako dobijem i povracaj bice extra..... :D
nekako mi skupo deluje naspram 4 redne koja kosta 170 000, a sve je isto samo ima 2 baterije vise, sad ispadne da jedna baterija kosta preko 100 hiljada
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Bogme ne bi dao nasu OLT iz 1984g za ovu novu.
Post je spojen: [time]1298991698[/time]
_________________________________________________
da ne obnjasnjavam
Post je spojen: [time]1299016922[/time]
_________________________________________________
jasno je
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ja sam tu majevicku video uzivo i mislim da je to dosta loze resenje. Setveni aparat je dosta loseg kvaliteta i to nije sejalica za vise hektara. Zavrsna obrada je jako losa, bar na ovoj sto sam ja vide, farba katasrofa (mada farba ne seje), a cak su i nalepnice zalepili toliko skrnavo da je to strasno.
Uglavnom necu da gresim dusu i voleo bih da cujem kakvi su rezultati u sevi od onih koji ce ove godine sejati sa njom.
 
Nazad
Vrh