Pneumatske sejalice za kukuruz

Pozdrav svima.Nisam bio dugo na forumu ali se nadam da cu postaviti pitanje na pravo mesto.Imam problem sa sejalicom Majevica Lara 4r.Nece da drzi seme na plocama.Papriku sejem bez problema ali kukuruz i soju moram terati traktor imt 542 u prvoj brzini na 1800 obrtaja dabi postigao ravnomernu setvu.Ne znam sta da radim.Molio bih vas za savet.Masina je nova.
unapred hvala.
 
Sto ne zoveš servis ako je u garanciji? Gledao sam prošle godine jednu Laru kada seje i pimetio sam da vlasnik drži veliki gas na uvratinama, što znači da baš i ne drže seme najbolje.
Ako su creva dobra i ploče dobro naležu na tarne prstenove u sekcijama proveri da nije možda preveliki zazor izmedju rotora turbine i razvoda za creva na turbini.
 
Hvala na odgovoru.Ja sam 35km od backe palanke ali da bi ti stigao servis treba da cekas kao da si na drugom kraju zemlje.Serviseri na crno kostaju pa sam mislio da ja pokusam to otkloniti brze mi je.Zazor je bio velik oko 3cm izmedju turbine i ploce smanjio sam ga negde do 1cm.Klizne plastike one na vratima baterije sam namazao silikonom na vratima nema sanse da vuce fals vazduh ti klizaci pravilno nalezu kako u vrata tako i na ploce.Razmisljam mozda su creva posto sam cuo da je vec bilo takvih slucajeva sa novim poroznim crevima.Neznam koliki bi zazor u turbini trebao biti znam da nevalja veliki zazor ali ni jako mali.Sejao sam sa nodetkom drzala je seme ekstra ferdza isao u 2 brzini bez problema ja je vukao sa rus 82 u 9redukovana soju sejala ekstra,ovo zvuci sasavo ali istinito jedna parcela bila u pitanju zurilo se pred kisu i bilo dobro.Sad me ovo nervira sto sa imt 542 nemogu ici makar u 2 brzini.Cuo sam i neke price o zameni sajbi na majevickim sejacicama.Mozda je i to u pitanju.

Molim vas za misljenje.Hvala.
 
Pozdrav svima.Nisam bio dugo na forumu ali se nadam da cu postaviti pitanje na pravo mesto.Imam problem sa sejalicom Majevica Lara 4r.Nece da drzi seme na plocama.Papriku sejem bez problema ali kukuruz i soju moram terati traktor imt 542 u prvoj brzini na 1800 obrtaja dabi postigao ravnomernu setvu.Ne znam sta da radim.Molio bih vas za savet.Masina je nova.
unapred hvala.
Neće nikako da drži ili loše drži?
Kolike su rupe na kukuruznim pločama?
 
Lose drzi seme.Rupe na plocama su 4,5mm na plocama za soju a 4,4mm na plocama za kukuruz.
Crnoga iz BNS poznajem.Sejao sam u Agrobackoj jos dok je on radio,u to vreme sam ja bio u zadruzi u Plavni kod Rase Damjanica.Inace sam i ja mehanicar radio sam remonte nodetki,oltovi i majevickih maja a ovo nisam imao .Drugacije je kad radis u zadruzi ili kod privatnika pa mozes eksperimentisati dok ne nadjes kvar,ovu sam kupio privatno pa bas nemam para za tako nesto.Zato trazim pomoc da budem siguran.
Smanjio sam ja njoj zazor turbine zadihtovao vrata na baterijama da ne vuku fals.Zategao kais na turbini okrenuo usmerivac vazduha da joj ne pravi otpor.Ona treba da drzi setvenu plocu zalepljenu za vrata baterije kada su ona otvorena ako je vakum dobar e kod mene toga nema nedrzi plocu a u setvi ako krenem da sejem u 2brzini otpada seme.
Cuo sam da ima dve vrste sajbi za turbinu vece i manje kod mene je 285mm precnik neznam dali je to manja ili veca.Cak sam cuo i da gornju sajbu prestruzu do maksimuma dabi dobili vise obrtaja.
Zato trazim pomoc od vas dabi bio siguran sta da preduzmem.Hvala.
 
Ne znam koji je tip turbine ali probaj da skineš poklopac od turbine ,vidi da nema nekakva prepreka ....
 
Mislim da je turbina standardna kod majevickih sejalica kod mene ima 12 prikljucaka a skidao sam poklopac nema prepreka.Neznam koliki bi zazor trebao biti kod mene je trenutno tu negde oko 10mm.
 
Нај већи проблем је што она не држи вакум кад су вратанца отворена тј плочу...Мош бушити рупе какве хоћеш прво дођи до тога да залепи плоче на врата па после гледај рупе....
 
Nazad
Vrh