Pneumatske sejalice za kukuruz

Zavisi li nesto od tezine zrna, npr za kukuruz ako je vreca 9kg moze li se terati brze, u odnosu na vrecu koja je teska 6kg?

Kod ovih stvari odigrava ulogu specificna tezina tela-predmeta koji pada, npr. psenica je sitnija od zrna kukuruza a pasce na zemlju brze jer jos specificna tezina veca, ili uzmes sa istog parceta zemlje dve grudve jednu vecu jednu duplo manju i obe ce isto pasti na zemlju.
 
Ja sam sejao na 1600 obrtaja Rakovicom 65 u prvoj brzoj. Je l' neko zna koliko je to km/h?
 
Sreća i Bog redovi na 70cm
Kolega se jedva zavukao
a2936e1d127a1305c5caf5d1f7d5be61.jpg
cb2c6af425dc63bbf5437fc8f43253a0.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zamjena zagrtača, stari tip


Za novi tip......



Kupljeni u platomet ruma, rade bolje od starog tipa......

Ja te zagrtače stari tip koristim samo kao mesto gde uhvatim bateriju kad je dižem u transportni položaj. U radu ih ne koristim, a ne mogu ni da ih skinem jer ne mogu da izbijem osovinicu na licu mesta (a nisam hteo da skidam komplet nosač nagaznih točkova). Jel može slika kad budeš sejao kako rade zagrtači novi tip (slika brazdice).?
 
Može, ostao još grah za posijati.....

Točkovi lijepo nagaze, a zagrtači finu zemlju nabace gore...... Oni stari nisu tako lijepo nabacivali......
 
Pozdrav jel zna neko na monosem sejalici 4 reda kako se blokira jedan ili dva redka da ne bacaju sjeme to pretezno treba kad zavrsajem njivu sa sejanjem pa treba jos jedna il dva reda da bacaju a ove da iskljucim
 
Jel nema nista jednostavnije to su stiftovi na lancaniku jos imaju i zastitu poklopac lanca
A za sta sluzi crni poklopci na ljevoj strani baterije ima neke strelice i rupe na sebi
 
Juče sam i ja spremio sejalicu pa možda danas odem probati... Deluje da je mokro ali nije nešto preterano nakislo...

IMG-20190412-175549.jpg
[/URL][/IMG]

IMG-20190412-190403.jpg
[/URL][/IMG]

Jel koristite ove noževe za prosecanje kanalića? Prošle godine ih nisam koristio pa bi ove da probam, na koju dubinu ih podešavate? Da budu u ravni sa diskom ili par cm iznad tj. da idu malo pliće od diska?
 
Imao si nodet, jel mozes izvuci zakljucak koja je preciznija? Ako moze iskreno.
Nodet sigurno preciznija ali i Turkinja odusevila.Sve ostalo na strani turske sejalice.Dubina setve,usevanje,pritisak na seme,menjac,kosevi....sve u velikoj prednosti Turkinja.
Ako treba 5 zrna na 1m mislim da nije toliko ni bitno ima li dva na 18cm i tri na 22cm ili su svih 5 na 20cm.
 
Znaci turkinja pobedila
sejes sa manjim rusom? kako se on slaze sa njom, treba li dodatni tegovi?
 
Nazad
Vrh