Pneumatske sejalice za kukuruz

i ove su nove,korišćene jedan put .Tražili mi u plametu u ZR 30 eura po komadu (5 mi treba) i 10 tak dana rok isporuke. Trebaju mi za repicu pa baš ne bih bacao novce ako ne moram.
 
Da li je istina da imt560 ima spor kardan i da ima problema sa pneumatskim sejalicama, konkretno majevicom, ali kontam da sve rade po istom principu...tipa da bi morao da se drzi non stop pun gas, pa bi bio problem oko okretanja i menjanja brzina....
 
Da li je istina da imt560 ima spor kardan i da ima problema sa pneumatskim sejalicama, konkretno majevicom, ali kontam da sve rade po istom principu...tipa da bi morao da se drzi non stop pun gas, pa bi bio problem oko okretanja i menjanja brzina....
560 obicno ima 720 okretaja/min
Nije spor i ne mora pun gas, mi godinama sejemo sa komsijinim 560 i nodetom, nikakvih problema nema pri saltanju, cak smo radili i u velikom brdu gde sam bio ubedjen da ce zapaliti lamelu, ali stvarno nikakvih problema nismo imali...
Taj traktor jedino iz tog razloga volim

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
A na koliko obrtaja se drzi gas da ne bi spadalo seme? Je l to zavisi od sejalice ili od kardana ili od traktora, ili...? Jos nesto, da li mora kad podigne seme sejalica da se ne dira gas sve vreme dok se seje? :sta:
 
Kod nas ne radi obrtomer, od prilike na dve trecine gasa idemo...
Moze i manje ali ne zalimo
Gas ne diras dok ne zavrsis u protivnom seme spada sa plocica.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja uvek smanjim gas kad stignem na kraj i dok okrećem i zrno uvek stoji na pločama. Tako sam radio i sa R 65 dok sam je imao,a mislim da ona ima sporiji kardan od IMT 560.
Milose,svakako moraš pratiti u radu (ti ili neko drugi) kako zrno stoji u odredjenim obrtajima. Pa ćeš onda znati da li uvek moraš ići sa istim gasom.
Ali da znaš,pre će zrno spasti sa ploča ako sejalicu cimneš u okretanju,nego zbog manjih obrtaja kardana.
 
Aaa dobro je, posto ni meni ne radi :haha: @brankovic to je i meni padalo na pamet da proverim pri gasu kada ce otpasti ili poceti da pada pa se vodim time nekako, ili da namestim sat za obrtaje. U svakom slucaju mi je bilo bitno da pitam da li stvarno ima toliko spor kardan kako pricaju ili je izvodljivo bez komplikacija da se radi. Sad onda imam jos jedno pitanje, u slucaju tom sto si naveo da strucne i spadne seme, onda mora radnja ispocetka...da se ukljucuje ponovo kardan da hvata kao pri pocetku setve je l? Hvala lepo na objasnjenjima! :ppozdrav:
 
Ja godinama sejem sa 560 stari tip, a on ima spori kardan i nemam nikakvih problema. Vozim na nekih 1600 o/min. a kad okrećem smanjim na 1200 a neki put i na 1000o/min. Seme stoji zalepljeno i ne ispada sem ako su orane uzglavnice a nije lepo izravnjano prilikom setvospremiranja. Tako da samo opušteno, dok ti je kardan uključen i seme stoji na ploči polako smanjuješ gas malo po malo i vidiš kad počinje da pada i tako znaš da obrtaji motora ne smeju da padnu toliko. Uvek držiš gas malo iznad toga.
 
Ja godinama sejem sa 560 stari tip, a on ima spori kardan i nemam nikakvih problema. Vozim na nekih 1600 o/min. a kad okrećem smanjim na 1200 a neki put i na 1000o/min. Seme stoji zalepljeno i ne ispada sem ako su orane uzglavnice a nije lepo izravnjano prilikom setvospremiranja. Tako da samo opušteno, dok ti je kardan uključen i seme stoji na ploči polako smanjuješ gas malo po malo i vidiš kad počinje da pada i tako znaš da obrtaji motora ne smeju da padnu toliko. Uvek držiš gas malo iznad toga.

I to drugom brzom, 12km na sat. Ja te licno merio. I sklop drugo mesto, posle Njotija sa Gaspardom...:osmeh:
 
Najbolje ti proveri sam do koliko obrtaja ti drzi seme ,zatim jos +-200 obrtaja vise od toga i to nek ti bude minimum za npr okretanje na krajevima,jer nije isto u mestu kako drzi seme i prilikom okretanja.Tvoja sejalica mozda ima losiji vakum nego njegova,mozda ima bolji,gomila faktora utice na to.
 
Kolege interesuje me dali neko ima diskosnu pneumatcku sejalicu Monosem niski setveni aparat ? Interesuje me kako se pokazala u radu i kakva su vam iskustva sa ovim sejalicama ?
 
^To nije diskosna, već raoni ulagač u pitanju, sa diskovima ispred, koji se mogu skidati, koji su dobri kad je krtog u njivi. Ja imam takvu, samo noviji tip. Sasvim sam zadovoljan, mada mogla bi biti preciznija za cenu koliko kosta nova. Monoshox je preciznija ali i skuplja. Ja kad sam kupovao taj model nije ni postojao.



Gde su najpovoljniji delovi za remont nodet sejalice? Trebale bi mi čaure. I da li su boje plastične, ili te metalne/gusane? Posto sam kupio u Rumi na vašaru par komada plastičnih, i kao da imaju veću toleranciju nego metalne.
 
^


Gde su najpovoljniji delovi za remont nodet sejalice? Trebale bi mi čaure. I da li su boje plastične, ili te metalne/gusane? Posto sam kupio u Rumi na vašaru par komada plastičnih, i kao da imaju veću toleranciju nego metalne.
POLI PLAST ZRENJANIN LJUbice Odadzic17 023536250
to nisu gusane caure ,vec od sintera,
 
Nazad
Vrh