Pneumatske sejalice za kukuruz

Moguce da je sam nosac senzora*lim da ne kazem lose postavljen, da ne kazem kriv i ne dozvoljava zrnu da lako propadne.
Digni masinu, lezi pod nju i pogledaj rastojanje izmedju ploce i nosaca lima-kontrole, ja sam samo prstima ispravio pomerajuci te nosace u levo(kad stanes iza masine i gledas u pravcu kretanja traktora).
 
Moguce da je sam nosac senzora*lim da ne kazem lose postavljen, da ne kazem kriv i ne dozvoljava zrnu da lako propadne.
Digni masinu, lezi pod nju i pogledaj rastojanje izmedju ploce i nosaca lima-kontrole, ja sam samo prstima ispravio pomerajuci te nosace u levo(kad stanes iza masine i gledas u pravcu kretanja traktora).
Imao si isti ovakav problem?
Jel ima neke veze sto sam skinuo usmerivace semena?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Monosem

3ynae.jpg
[/IMG]

Dragane ako bi mogo da mi kazes gde si kupio ovo za sejalicu monosem i ja bi da zamenim ili bilo ko zna gde se moze kupiti unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Sta bi bilo najpovoljnije od diskosnih sejalica? Da li su to turske i koje turske? sakalak, cansa, bodrum? ako neko zna
 
Na sajmu sam gledao par diskosnih,ali kada sam video cene delova istih...neka hvala...klot disk za gaspardo 9000,zadnji tanki kosi gumeni nagazni tockic 11 800(idu dva)...preterase ga.
 
Na sajmu sam gledao par diskosnih,ali kada sam video cene delova istih...neka hvala...klot disk za gaspardo 9000,zadnji tanki kosi gumeni nagazni tockic 11 800(idu dva)...preterase ga.

Pa ne menjas to svaki dan,za neku god i mala privreda ce osvojiti proizvodnju rezervnih delova pa ce sigurno biti jeftinije,ko moze treba kupovati jer su sve tezi uslovi za kvalitetnu setvu:ppozdrav:
 
Hm, to su stvarno jake cene za ovu nasu poljoprivredu, okrenuo sam par brojeva, ove turske su sve tu negde iste cene ~5000 za 4 reda , sa kardanom, 3 seta ploca i markiri(ne znam sto svi ubacuju obicne markire u opremu, ajd da su dupli hidro pa da razumem),

E sad pitanje kvalitet izrade i koliko moze da traje, delovi, verujem da niko od prodavaca turskih sejalica nema veliki lager delova nego se ceka da stigne i po 2 nedelje, a do tad i setva zavrsena i sejalica oprana i parkirana.
 
@North ARMY
Jel mozes da mi uslikas kako si pokrivio te nosace senzora,kod mene svi kardani idu lagano ne zastajkuje ploca nigde...jedino jos to da odradim pa da vidim dal ce biti bolje.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ne zapinje to za kardan, nego kad seme spadne sa ploce zaglavi se izmedju senzora i ploce, a da slikam ne mogu jer je nabijeno u supi i treba joj kaciti, dizati je...
 
Trebam da razbušim ploče na agrijinoj sejalici tj imam sa 31 rupom pa bi da napravim sa 62 u pitanju je promer 1,5 mm.
Imate li nekog majstora za preporuku koji bi to uradio kako valja?
 
Nazad
Vrh