Pneumatske sejalice za kukuruz

Nesto tu ne stima. Pa kod diskosne sejalice ni nema dna brazdice vec se seme zaglavi u konusnom rovu kao sto rece lovac luka.
Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
Pisao sam da mi nismo bili zadovoljni sa majom kada smo je ugradili diskove.Imam utisak kao da seme lebdi izmedju konusnog rova koji diskovi naprave.Dubina setve je loša iako majevica ima ,a verujem i ostale sejalice tog tipa ,ulagač koji pravi "ležište za seme".Probali smo razne kombinacije ,položaja diska i ulagača ali nismo postigli željeno.
Evo jedne slike da se vidi o čemu pričam.Diskovi pomažu da otvore brazdu .
 
Poslednja izmena:
Raonik mora ici dublje od diskova 1-1,5cm onda ce biti dobro. Uloga diska je samo da ocisti put za raonik, ako ima dzombi i brloga.

Meni je 2017 repu posejala maja da diskovima, jer obicna je gusila od dzombi i nismo hteli da se patimo sa time. Zanimljivo da za setvu soje dzombe nisu smetale, jer se seje kasnije od repe i sunce i kisa ih izmrve dovoljno da ne ometaju setvu.
 
Neka prenapucana strana sejalica posejala. Priprena jedan prohod teskom drljacom pred samu setvu polovinom aprila, bez zatvaranja brazde. Obija se o glavu usteda u nafti. Pocelo je da nice ostatak semena sto je bilo u suvoj zemlji. Kako ce to izgledati dalje videcese.
DSC_0280.jpg
[/URL][/IMG]

Pored moja parcela, posejala olt psk, sve sejem drugom brzinom sa 539.
DSC_0279.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0277.jpg
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Raonik mora ici dublje od diskova 1-1,5cm onda ce biti dobro. Uloga diska je samo da ocisti put za raonik, ako ima dzombi i brloga.

Meni je 2017 repu posejala maja da diskovima, jer obicna je gusila od dzombi i nismo hteli da se patimo sa time. Zanimljivo da za setvu soje dzombe nisu smetale, jer se seje kasnije od repe i sunce i kisa ih izmrve dovoljno da ne ometaju setvu.
Kod mene raonik i disk idu na istu dubinu, jer je tako fabrički i predviđeno. Disk je tu da otvori brazdu da bi se raonik manje trošio, a i u slučaju da ima krtoga po njivi ne gomila na ulagači, kao bez diska. Za džombe imaš razgrtač ispred, kao na onoj slici, i na disku, i bez njega.
Meni se ne sviđaju diskovi, jer ukoliko nije svugde idealno spremljeno, i nema svugde jednake vlage, pa se mora sejati dublje, diskovi vade vlažnu zemlju, koju nagazni točak nabije, i pravi beton, pa biljka ima problema da izađe. Ove godine sam podigao za jednu rupu diskove, (položaj za manji tip ravnika i neku drugu kulturu), manje vadi, ali opet se desi ponegde.
Jedino rešenje su mi dupli točkovi za traktor. Kolega seje kako i treba da budu fabrički namonitari i nema problema, jer uradi jednaku pripremu.


To što neko ne zna da podesi tu "prenapucanu" sejalicu, ne znači da je ona loša.
 
Meni koji god da je došao da seje (većinom nodet) uvek je razmak između dve vrste odnosno dve sejalice je veći nego oni drugi odnosno 70 cm. taj razmak se kreće od 8 do 12 cm. To kad se pomnoži sa brojem prohoda sejalica dobije se lepa cifra koja nedostaje. Ja ne znam da li ti sejači ne znaju da našteluju markere. Ali .....
 
Ljudi kod nodetke razmeste na glavnoj gredi baterije onako da budu simetrične u odnosu na kupu. I onda markire podese mereći potreban ramak od zadnjeg ulagača (kako je i logično). Tako sam bar ja bio radio prethodnih godina... Međutim, sami ulagači nisu na sredini svojih baterija već su pomereni malo u jednu stranu, pa samim tim više nisu simetrični u odnosu na kupu (sa jedne strane je poslednji ulagač bliže kupi a sa druge je dalji). I kad se markiri razmere od ulagača onda nastaje greska. Naravno, ona može da se lako reši različitom dužinom markira koji će kompenzovati grešku. Ja to nisam znao i stalno sam tu grešku u razmaku pripisivao mojoj lošoj vožnji. Kad sam skontao gde je greška, razmestio sam baterije tako da ulagači budu simetrični u odnosu na kupu i sad više nemam tih problema, i markire jednako razmeravam od zadnjeg ulagača.
 
Pozdrav,

ako netko prodaje ili zna nekog tko bi prodao komplet set ploca za suncokret za monosem PNU sijacicu slobodno se javi, kupujem !

hvala i lp
 
Pisao sam da mi nismo bili zadovoljni sa majom kada smo je ugradili diskove.Imam utisak kao da seme lebdi izmedju konusnog rova koji diskovi naprave.Dubina setve je loša iako majevica ima ,a verujem i ostale sejalice tog tipa ,ulagač koji pravi "ležište za seme".Probali smo razne kombinacije ,položaja diska i ulagača ali nismo postigli željeno.
Evo jedne slike da se vidi o čemu pričam.Diskovi pomažu da otvore brazdu .

Koja je funkcija onih tockova na diskovima kod majevice vidim da ih ovde nema.
 
Kod mene raonik i disk idu na istu dubinu, jer je tako fabrički i predviđeno. Disk je tu da otvori brazdu da bi se raonik manje trošio, a i u slučaju da ima krtoga po njivi ne gomila na ulagači, kao bez diska. Za džombe imaš razgrtač ispred, kao na onoj slici, i na disku, i bez njega.
Meni se ne sviđaju diskovi, jer ukoliko nije svugde idealno spremljeno, i nema svugde jednake vlage, pa se mora sejati dublje, diskovi vade vlažnu zemlju, koju nagazni točak nabije, i pravi beton, pa biljka ima problema da izađe. Ove godine sam podigao za jednu rupu diskove, (položaj za manji tip ravnika i neku drugu kulturu), manje vadi, ali opet se desi ponegde.
Jedino rešenje su mi dupli točkovi za traktor. Kolega seje kako i treba da budu fabrički namonitari i nema problema, jer uradi jednaku pripremu.


To što neko ne zna da podesi tu "prenapucanu" sejalicu, ne znači da je ona loša.

Sve kao sto si napisao, zato i podesis diskove vislje od raonika da razguaju brlog ako ga ima, a da ne dodirnu vlaznu zemlju ili eventualno minimalno. Kada idu na istu dubinu kao i raonik onda su u vlaznom stalno.
 
Pojavio mi se problem kod nodetke,izbaci mi na gomilu 5-6 zrna i onda prazno bude 20-30cm i onda nastavlja normalno da seje u cemu je tu problem primetio sam to kod sve 4 baterije...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nisam dovoljno sturcan ali da pokusam. Ja bih rekao da ti negde gubi vakum,ili vozis na niskim obrtajima pa ti od struckanja masina upusti seme.
 
Tesko da izgube sve cetiri odjedom vakum, negde sam cuo da se to desava jer se ploce ne vracaju uvek u istu bateriju svake godine. A ume i po metar da nakupi i pljune onda sve, broj zrna po h je isti ali raspored..
 
Tesko da izgube sve cetiri odjedom vakum, negde sam cuo da se to desava jer se ploce ne vracaju uvek u istu bateriju svake godine. A ume i po metar da nakupi i pljune onda sve, broj zrna po h je isti ali raspored..
Ploce obelezene i svaka ide u istu bateriju...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh