Pneumatske sejalice za kukuruz

@Daner
Kako si zadovoljan sa onom tvojom inovacijom na sejalici? Mislim na one druge ploče i njihovo sporije okretanje...
 
Skroz zadovoljan, mnoogo bolji sklop u odnosu na pre

ed52abd0ca58200bb6bde3414a88a3a6.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Obecao Sam slike ulagaca navarenih tvrdom E DUR 600 elektrodom
Jedan Nov za ulagac sablon I cepaj
Ovi su od diskosne majevice jednog naseg clana
1c640cb0593e352b72cc80f2c4697752.jpg
bfa4aead6e2af98330c26241e59b8476.jpg
b642661b654571a9decc4bbc08b0412e.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam detaljno analizirao nekoliko njiva jer znam kojim su sejalicama sejane i koja masina je radila pripremu. Majevica drzi dubinu odlicno, razmak u zavisnosti od semena kukuruza je od solidnog do katastofalno loseg. Sto je okruglasdtije seme razmak je bolji, sto je spicastije to je losiji. Kada usporedim sa sejalicom od 15k evra strane proizvodnje tamo je raspored uzas. Od 5cm do 35cm. E onda sam pogledao Nodet 4r iz uvoza kako je posejala kukruuze. Raspored za 5++, ujednacenost porasta za 5+, priprema sa obicnim setvospremacem.

Jako imam dilemu kada budem uzimao sejalicu da li Agrija ili Majevica. Za Agriju (Nodet) kada se pripremi dobro (i za Majevicu pripremim dobro, pa raspored unisti iako teramo 1BH) mislim da sigurno ce dici prinos za 3-4% na konto boljeg rasporeda.
 
Razlika je vise nego ocigledna!!!
A cim sastavimo inosusi idemo da sejemo jednom vidjenijem PAORU is sela koji je pre neki dan uzorao I pripremio za setvu
2bc876b460aa7a90b2b5b20bb3831fd8.jpg
6f3022be2a1c0cbcd7986771a441e6b2.jpg
025b0628bf63321e4e547dc156f1b096.jpg


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Gledajući zadnju sliku ,imam utisak da je kraj mnogo oštar.Neće seme lepo leći na dno brazde .
 
Bas kao i ti Bojane i ja se dvoumim izmedju te dve.Posle setve sam prodao moju oltovu 4 rednu i sad sam u potrazi za 6-to rednom..Spram cena i kvaliteta mislim da je Nodetka i dalje njapristupacnija a i dobra sejalica jes da imas zezancija svake godine oko pripremanja iste ali sa full remontom poseje i ona dosta.Gledam i ove Turske i slicne kopije Gasparda ali i dalje sam u nedoumici...Videcemo i po sajmu sta se nudi za koje novce.
 
Majevica 6-redna sa diskosnim ulagačima, hidrauličnim markirima i kontrolom setve košta oko 13.500e sa pdv što je mnogo para. Druga stvar vezana za održavanje dubine setve, svaka strana sejalica je tu bolja od nje. Ta Majevica ima oko 800kg a najlakša strana MaterMak ima 1050kg, ostale su još teže, čak i do 600 kg imaju više od Majevice i to bez depozitora. Raspored u redu je manje-više isti kod svih njih. Ko ne veruje nek uzme metar i nek ide da premeri, ja sam to uradio i uverio se. To sam i napisao u prethodnim postovima.
Nodet poseje lepše u redu ali po dubini ne može nikako. A po meni je to mnogo bitnija stvar. Dubina setve i broj biljaka po hektaru, raspored u redu mi nije toliko bitan. Kad je idealna godina sa dosta vlage i lepom pripremom zemljišta svaka sejalica će dobro posejati, ali takvih uslova je nažalost sve manje.
 
Lovac Luka@ od cega su ovi raonici mislim na matrijal posto ja hocu na mojom nodetki da ih navarujem posle 100-tinak kj se istrosili nije opasno ali ipak bi ih trebalo uraditi jer neverovatno kako se brzo trose!
 
Ja sam te ulagače zamenio pre tri godine, posejali su do sad 100kj i ne izgleda mi da su se puno potrošili, zapravo kao da se nisu ni trošili. Ok, da sad imam pored neki nov ulagač pa da uporedim sigurno bi bilo razlike, ali hoću da kažem da i posle 100 jutara imaju dobru oštricu, i ovaj zadnji deo je još uvek u obliku trougla a trebalo bi da je tu malo širi...
 
Ja sam te ulagače zamenio pre tri godine, posejali su do sad 100kj i ne izgleda mi da su se puno potrošili, zapravo kao da se nisu ni trošili. Ok, da sad imam pored neki nov ulagač pa da uporedim sigurno bi bilo razlike, ali hoću da kažem da i posle 100 jutara imaju dobru oštricu, i ovaj zadnji deo je još uvek u obliku trougla a trebalo bi da je tu malo širi...
Surina zadnjeg dela na novom je isto 2,5mm kao I na navarenom, seme NE TREBA DA LEGNE NA DNO BRAZDE vec da ostane zaglavljeno izmedju zidova TU SE DOBIJA SKLOP I RAZMAK!!!
Seme se vrti dok pada I ako je brazda siroka ono se otkotrlja bio je snimak na you tube!!!!!
Zato je neko pisao da lepse seje okruglo seme!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam cene, uzasava me da nodet ide 9km/h a majevica 5km/h i da Nodet bolje poseje.
Ovo Bojane ne stoji-imam obe...obe rade sasvim dobro ako se pravilno podese...ali maja je u prednosti par stavki...al da je skupa nova-preskupa je.

- - - - - - - - - -

Surina zadnjeg dela na novom je isto 2,5mm kao I na navarenom, seme NE TREBA DA LEGNE NA DNO BRAZDE vec da ostane zaglavljeno izmedju zidova TU SE DOBIJA SKLOP I RAZMAK!!!
Seme se vrti dok pada I ako je brazda siroka ono se otkotrlja bio je snimak na you tube!!!!!
Zato je neko pisao da lepse seje okruglo seme!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Sa strucnih predavanja receno je da je bas suprotno...kraj raonika ne sme biti uzi od prosecne velicine semena koje se seje...ne kazem da ne useca bolje,pogotovo u losim uslovima,tvrdom itd,al tako struka kaze.
 
Ne vidim svrhu tog navarivanja, jedan je oko 5-6€. Da ga mijenjas svake godine nije skupo..
 
Nesto tu ne stima. Pa kod diskosne sejalice ni nema dna brazdice vec se seme zaglavi u konusnom rovu kao sto rece lovac luka.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nemam ja nikakve zamerke na nodetku,5 6 godina sam sejao sa majom,ful,diskovi,kontrola,nova potpuno,al posto mi je to bilo u kooperaciji a proletos ispala neka kombinacija za nodetku,ja prelomim,jes da nisam morao al samo mi ona falila da imam sve svoje od pluga do kombajna,a lepse mi da imam svoje da ne zavisim od drugih..i nisam se zeznuo ni malo..čak se i keni čini da bolje seje...za te pare k za količinu zemlje koju ja obradjujem to je di beste varijanta...

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;FG18sJVgXPc]https://youtu.be/FG18sJVgXPc[/video]
 
Nazad
Vrh