Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa šta je sad?! Nema na kraju 'ali no' ?!

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Raspored biljaka u redu zavisi od više faktora, nodetka stara pravi najbolji raspored ali nemože održati dubinu setve kao majevica a o stranim sejalicama da nepričamo.

Sve je tako samo nije bas da nemoze nego bi samo dodao da trazi idealnu pripremu i onda nema problema sa dubinom{posto su proleca sve cudnija sve nam je teze da to i izvedemo a tu imaju ogromnu prednost dikosni ulagaci }
 
E baš to, to je mene zeznulo ove godine, drugo spremanje, 'ajde da ne vadim vlagu pošto je suvo i falilo je 1-2 cm dubine za setvu bez brige. Ovako, isti spremač, ista sejalica, jedna podešavanja za sve njive i kulture, ista brzina, sve isto osim predkulture i kukuruz lepo nikao a soja šareno. Što je najgore nalazim zrna koja nisu nikla na 2 cm ispod površine, a metar-dva dalje sve normalno, nije mi uopšte jasno kako je zrno soje ostalo tako plitko a kukuruz nije...
 
Nije sve ni do diskosnih ulagaca,ima nesto i do coveka. Fotografisacu vam soju posejanu nekom napucanom sejalicom sa diskosnim ulagacima i moju sa obicnim raonim. Ovaj sa diskosnim je bukvalno shvatio da moze u oranje da seje pa mu je ispalo katastrofa.
 
Što je najgore nalazim zrna koja nisu nikla na 2 cm ispod površine, a metar-dva dalje sve normalno, nije mi uopšte jasno kako je zrno soje ostalo tako plitko a kukuruz nije...
Verovatno si kukuruze posejao ranije pa zatim soju...a zemlja se iz dana u dan sušila nenormalno...Hoće seme da bude na 2 cm. gde se uruši suva zemlja u kanal pre pada zrna.:ppozdrav:
 
Sad su u modi visoki ulagači da što duže traju a niko nemisli da seme duže putuje do kanala i da se zemlja vrati pre nego što seme padne u kanal, nisu oni inžinjeri džabe stavili taj ulagač te visine ali no.
 
1-2 dana razlike, kukuruz sam sejao u četvrtak i petak, a soju u subotu (19., 20. i 21. april).
 
Ja sam kukuruze 14-og i 15-og,soju jedan deo 17-og i 18-og i tu je sve O.K.,nego imam i setvu soje 21-og i tu imam problem sa nicanjem sličan kao kod tebe da fale redovi i delovi redova a seme je tu...Grešku napravio da sam sejao svugde na 5 cm.,trebao sam produbiti kako su odmicali dani...:ppozdrav:
 
Sad su u modi visoki ulagači da što duže traju a niko nemisli da seme duže putuje do kanala i da se zemlja vrati pre nego što seme padne u kanal, nisu oni inžinjeri džabe stavili taj ulagač te visine ali no.

Sale, od pete ulagača (bolje rečeno od oštrice ulagača) do plehanog dela je 6cm. Da li je to standardni ili visoki ulagač?
 
E jbg. Nisam ni znao da postoji više vrsta osim onih malih za repu i normalnih za kukuruz. Ja sam mislio da je to sve standardno. Baš ću obratiti pažnju na sledećem vašaru...
 
Evo jos koja slika
13zvjup.jpg
[/IMG]
2h2o22q.jpg
[/IMG]
 
Verovatno si kukuruze posejao ranije pa zatim soju...a zemlja se iz dana u dan sušila nenormalno...Hoće seme da bude na 2 cm. gde se uruši suva zemlja u kanal pre pada zrna.:ppozdrav:
Zato sam ja na mojoj imt produzio kanal na baterijama da suva zemlja nebi upala pre zrna , sad zrno padne i tek posle 5 cm zemlja moze da dodje preko njega

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh