Pneumatske sejalice za kukuruz

3300-3500€ je kod mene. Sijacica je bukvalno nova. Mogao sam i da kupim Olt novu, ali nisam htio, jer sam imao OLT novu dva reda i svako 4-5 crno bacala je dva. Kolega ima ovakvu 4 reda Kuhn-Nodet i sije fantasticno, 4500€ sam mu davao, i nije htio da proda. Ja cu ove godine posijati 30-35ha usluzno x 5.5€, + 10ha svog kukuruza + 1150€ sto sam prodao svoju dva reda sijacicu i zato meni to nije puno para. Nisam ja krov sto imam puno usluga da radim i sto su dobre cijene..

Nije to uopste puno za dobro ocuvanu i kvalitetnu masinu, sigurno u narednih desetak godina ces moci dobiti iste pare kao sto si dao za nju.
Ljudi ovde na forumu nemaju predstave koliko je trziste u Bosni siromasno sa mehanizacijom, ni priblizno nije kao u Srbiji i Hrvatskoj, zbog tog je cijena dobre masine znatno veca nego kod njih.
 
Ljudi da li neko zna gde ima da se kupe cetvrtaste osovine za imt kutije za djubrivo skoro sam kupio kutije koje imaju na sebi sestougaone osovine koje bi ja poklonio nekom ako mu trebaju.Ja bi te kutije namontirao na nodetku pa zato pisem u ovoj temi.Na internetu nisam nasao da se negde prave te osovine pa ako neko zna bio bih mu zavalan da mi kaze
Bojane cetvrtasti materijal imas u svim bolje snabdevenim radnjama koje prodaju kutije,cevi,limove...trazi samo firiket(kucaj na guglu firiket i dimenziju),za to ti nije potreban neki poseban kvalitet,ja sam uzimao za moje sejalice i vec godinama je ok.nadam se da sam pomogao
 
Za sta ljudi traze po 3-3.5-4000€ za kakve sijecice i u kakvom stanju. Ja ne zalim dati vise para za dobru stvar, meni to ne predstavlja problem. Volim da imam dobru stvar i ocuvanu, u fabrickom stanju, i ne zalim za to da platim...
 
Sve ok, nema razloga da se nekom opravdavas....

Mene zanima sto nije valjalo kod olta?
 
Sve ok, nema razloga da se nekom opravdavas....

Mene zanima sto nije valjalo kod olta?
Olt sam kupio novu 2003 god mislim. Svako 4-5 zrno bacala je dva zrna jedno do drugogo. I kad razmak namjestim na primjer na 21cm, bude razmak 21, pa onda 17-18cm pa onda 24cm. Nikad nije moglo da bude 10 zrna za redom u razmaku od 21cm. Sijao sam prvom sa Imt 539..
 
Tu je trebalo mozda malo bolje namjestiti skidace zrna, jer svaka sorta je drugacija, pogotovo kod sjetve suncokreta, tu treba biti oprezan....



Jel netko radio sa ovakvom nodetkom? Zanima me jel ima nekih slicnosti sa ovom olt-nodet sijacicom? Jer meni izgleda sve razlicito....





 
Novija verzija,Nodet Planter 2.Ovo inace nije prava diskosna sejalica,vise je samo kao diskosni otvarac,iza ipak ide raonik.
 
Upravo sam zvao Metalopromet u Beceju imaju valjani firiket 3metra 16*16mm je 660 din da li je to taj kvalitet koji je potreban za pogon kutija?
 
Valjani materijal jeste jaci od livenog zbog sabijene strukture ali mislim da bi trebalo da imaju oznake o kvalitetu i tvrdoci matrijala.Ajde pokusacu da nadjem broj telefona u Novom Sadu ima firma gore na Klisi kod njih sam ja uzimao osovine u kvalitetu seku na meru i dosta su korektni oce da pomognu koliko god je u njihovoj moci.
 
Ta nodetka djeluje dosta masivno, nemam iskustva s njima, jel idu iste ploce ko na staru, jer tu sa slike od 6 redi mi trazi 1200€.....
 
Ja sam po preporuci nekoliko forumasa za Nodetku za kukuruz i suncokret narucivao u Plamet Zrenjanin. Dobre su ploce. Imaju veliki izbor
 
Drale upravo sam kupio materijal kazu da je firma Zidar uzimala pa im ostalo 3 metra i oni su koristili za neke osovine ili tako nesto tako kaze prodavac uglavnom je tvrdje od gvozdja obicnog a mislim da ce biti dovoljno za pogon kutija.Jos jednom bi se zahvalio na pomoci
 
Upravo sam zvao Metalopromet u Beceju imaju valjani firiket 3metra 16*16mm je 660 din da li je to taj kvalitet koji je potreban za pogon kutija?
Netreba ti bolji kvalitet od toga,ako se bojis da se neiskrivi uzmi jedan za rezervu iovako je cena vise nego pristupacna.

- - - - - - - - - -

Netreba ti bolji kvalitet od toga,ako se bojis da se neiskrivi uzmi jedan za rezervu iovako je cena vise nego pristupacna.
A i verovatno bi pre polomilo plasticne zupcanike nego iskrivilo osovinu da se nesto desi
 
Nazad
Vrh