Pneumatske sejalice za kukuruz

Nemože,repa pileta se seje sa 2.1mm,a uljana repica,slačica sa 1.25mm i gass,nisam imao problem sa gušenjem rupa u slačici,ali umereno sa vakumom
 
A takodje je bila na prezentaciji i ova sejalica, kojoj svaku bateriju pogoni nezavisni elektro motor. Ima mogucnost povecanja i smanjenja sklopa biljaka u samom radu, kao i sinhronizacija sa navigacijom, tako da sama gasi baterije gde dolazi do usevanja.
11a9069.jpg

5fnsz7.jpg
 
Znam da je ovde pisano o losim iskustvima za milenka iz curuga,al kad gleda covek oglase ne moze da te ne privuce,sve lepo na slikama,ko novo,a jeftino...
 
Zna li neko koliko je teska i koliko je siroka
od kraja do kraja grede Nodetka 4 reda, sa kutijama za gnojivo? Hvala
 
Razmišljam o kupovini nove 6-redne sejalice u narednoj godini pa sam počeo da prikupljam informacije. Informisao sam se kod dilera o cenama sejalicama: Gaspardo, Sfoggia, Nardi, Matermacc, Sola, Monosem, Kverneland, Ma/ag, Mascar, Majevica... Nakon tih informacija otpale su Monosem, Gaspardo, Kverneland, Matermacc, Nardi, Majevica... Od preostalih sa spiska Sola sejalice imaju 2 kod nas u selu i ljudi su zadovoljni njima, a o Mascar, Ma/ag i Sfoggia sejalicama nemam baš nikakvih informacija jer ne znam nikog ko ih poseduje. Interesuje me ima li neko od forumaša neku od ove 3 sejalice i da li može da kaže nešto više o kvalitetu istih? Da navede neke prednosti i nedostatke pomenutih sejalica?
 
Razmišljam o kupovini nove 6-redne sejalice u narednoj godini pa sam počeo da prikupljam informacije. Informisao sam se kod dilera o cenama sejalicama: Gaspardo, Sfoggia, Nardi, Matermacc, Sola, Monosem, Kverneland, Ma/ag, Mascar, Majevica... Nakon tih informacija otpale su Monosem, Gaspardo, Kverneland, Matermacc, Nardi, Majevica... Od preostalih sa spiska Sola sejalice imaju 2 kod nas u selu i ljudi su zadovoljni njima, a o Mascar, Ma/ag i Sfoggia sejalicama nemam baš nikakvih informacija jer ne znam nikog ko ih poseduje. Interesuje me ima li neko od forumaša neku od ove 3 sejalice i da li može da kaže nešto više o kvalitetu istih? Da navede neke prednosti i nedostatke pomenutih sejalica?

Pozz, ja imam Magicu gaspardo i nisam nesto zadovoljan kako radi.

Moja ti preporuka,uzmi SOLU i bog da te vidi, ako vec dobijes povracaj uzmi onu sa upucavanje zrna neces se pokajati, jeste da od 6 reda je cena oko 26.000e ali vredi svaki euro.
Znam dosta njih koji imaju od 6 i 8r svi su zadovoljni sa njom,a i ozbiljni su proizvodjaci..
 
I ja sam sa Gaspardo prezadovoljan,sejemo 7 km/h pritisak na turbini drzimo onoliko koliko je preporuceno za odredjenu kulturu i sklop je dobar.
 
A ove Turske kopije da li si gledao. Kako smo počeli do proleća neće pasti izbor. :osmeh:
 
Zasto ove 3 navedene nisu otpale sa spiska a apsolutno nista ne znas o njima?

Nisu otpale iz dva razloga, prvi je cena koja je u rangu vecine sejalica te klase, a drugi je taj kao sto pomenuste, ne znam nista o njima ali imam godinu dana da saznam dosta stvari koji ce mi pomoci da se odlucim. Ostale gore su otpale zbog cene. Majevica 6 redi fiksna bez el.kontrole i bez hidraulicnih markera kosta 12.200e, toliko za takvu sejalicu stvarno nemam nameru da platim.

- - - - - - - - - -

A ove Turske kopije da li si gledao. Kako smo počeli do proleća neće pasti izbor. :osmeh:

Do proleca nece pasti sigurno, tek tamo krajem godine kad otplatim kredit za kukuruzni adapter...
 
Posto je sad Gaspardo MT? Kada sam ja uzimao bila je 12000+pdv sestoredna diskosna sa velikim kompljuterom. Ja sam tada hteo Majevicu da uzmem pa sam prelomio to sto je ova malo skuplja i dovoljno bolja za to koliko je skuplja.
 
Sola i Nardi su apsolutno iste sejalice. Moje misljenje je da su sve bolje od Majevice. Bilo koju da uzmes od gore navedenih neces pogresiti.
U principu setveni aparat je manje vise isti kod svih gore navedenih. Razlika je samo u masivnosti izvedbe. Vazno je da imas predstavu sa kojim traktorom ces je nositi.
Nisi pomenuo MaterMac koja je isto dobra. Sola/Nardi su vrlo teske sejalice i za njih treba dobra podizna moc traktora.
 
Nazad
Vrh