Pneumatske sejalice za kukuruz

2dl1zr8.jpg


- - - - - - - - - -

Gaspardova kontrola...1000 eura...
 
Moram pogledati to oko skidaca,mozda je u njemu problem... A ti kolega,ako se setis nekada i ako mozes proveri kod tog rođaka da li je i njemu kipilo na gomilu i kako je to resio,pa da mi javis porukom... Hvala ti unapred...

Sent from mTalk
Druze desi se da seje na kucice ali samo soju i obicno sa plocama 120 rupa
Tesko joj da okrece plocu pa dolazi do treskanja zapinjanja pa tu otrese seme sa ploce pa opet dok nakupi pa otrese i nikne soja na kucice

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Šta konkretno kontroliše?

- - - - - - - - - -

Druze desi se da seje na kucice ali samo soju i obicno sa plocama 120 rupa
Tesko joj da okrece plocu pa dolazi do treskanja zapinjanja pa tu otrese seme sa ploce pa opet dok nakupi pa otrese i nikne soja na kucice

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Nije joj teško da nosi dva reda semena nego loše priprmite pa hoćete idealnu setvu...džombe vi pržite 8-10km/h naravno da će da otrese seme kad baterije na mašini rade kao tipke na klaviru...nagledam se ja toga svake godine u setvi.Ej čoveče seješ i štruckaš u njivi, pa ne može tako moraš da ploviš kao po vodi i mašina i traktor...u pm ko da orem a ne sejem.
 
A sve zato što taj isti usmerivač usmeri po koje seme u kanal gde prolazi mešač pa zaglavi i trgne ploču.
 
Ako mislis na onaj usmerivac na inbus vijak ??

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Другару се ове године дешавало да му кукурузе сеје на кућице и нема правилан распоред зрна у реду,све плоче иду лако и не запињу нигде,усмериваче скида кад сеје соју али их за кукурузе враћа,јем могу они да се истроше па да због њих не сеје добро јел може туп раоник бити узрок лошег распореда зрна?

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Ove gofine smo prvi put stavili ploce sa 120 rupa... Nije bilo dzombi,bilo je idealno pripremljeno... A sejali smo prvom brzohodnom sa imt 580,tako da ni brzina nije bila velika... I sto je najgore nece da izbaci na gomilu,nego tu gomilu koju napravi u bateriji pocne da melje i krca i tu dodje do opterecenja i pukne plasticni osigurac...

Sent from mTalk
 
Osigurac puca bas zbog tog gomilanja semena,ali tu gomilu semena nece da izbaci nego napakuje na plocu i dolazi do krcanja semena i tu se onda stvara opterecenje i puca osigurac... Znaci kao sejanje na kucice tj gomile,al tu gomilu nece da izbaci u zemlju,vec tera u krug sa plocom... Nova creva sva stavljena i novi kais... I opet kazem,desava se samo sa plocama 120 rupa sa sojom,i to na jednoj bateriji... Inace kukuruz radi perfektno...siroka su creva...

Sent from mTalk
 
Kolege da li bi se sa Olt psk sejalicom mogla sejati uljana repica?
Gledam nesto uputstvo i pise da ako se tockovi sejalice i menjac pomere na kraj grede da je najmanji medjuredni razmak koji se moze postici 30 cm. Da li je to ok medjuredni razmak?
I da li se mogu koristiti ploce za repu?
 
Ima slika u temi uljana repica gde je neko iz okoline Backe Topole sejao repicu sa nodetkom,a tamo sam i procitao da u Madjarskoj sve vise praktikuju takvu setvu.Meni je palo na pamet da je sejem nodetkom i onda da idem na pola redova to bi bilo na 35cm posejano ploce za repu ili naruciti da naprave sa jos manjim rupama.
 
Ima slika u temi uljana repica gde je neko iz okoline Backe Topole sejao repicu sa nodetkom,a tamo sam i procitao da u Madjarskoj sve vise praktikuju takvu setvu.Meni je palo na pamet da je sejem nodetkom i onda da idem na pola redova to bi bilo na 35cm posejano ploce za repu ili naruciti da naprave sa jos manjim rupama.
Malo sam citao kod Madjara o tome i glavni problem je oce rupe da se zapuse, dal 1 mm ili 1,2 zaboravio sam ali je pisao covek da je na nekoliko okretaja skidao ploce i nekim shilom izbijao zaglavljeno seme
 
Nazad
Vrh