Pneumatske sejalice za kukuruz

Imas takve masine stigle kod nas na trziste:

I onda kad imas njivu nepravilnog oblika nema uduplavanja redova, sa preciznoscu od 2.5cm sama gasi baterije preko navigacije.
 
Sejalice sa takvim sistemom su verovatno dosta skupe, ali isplati se, svakako, vremenom. Cena semena je sve veća i veća.
 
Ala joj odma nadje namenu i onda nabavis jos 5-6 utreniranih hrcaka i da idu po komsijskim njvama da prave stetu i eto brze otplate na komsijskim usejavanjima!
 
Imam sejalicu nodet pneumasem 2 sa sirokim crevima... Vec tri sezone radi kao sat,nikakav kvar nismo imali... Ove godine smo kupili ploce sa 120 rupa za soju,i cesto mi se desavalo da nakupi gomilu semena na plocu i podglavi je na gornjem delu i onda puca plasticni osigurac,i to samo na jednoj bateriji,dok su ostale 3 radile perfektno... Sta li moze biti uzrok tome? Kada smo zavrsili soju i vratili kukuruzne ploce i nastavili setvu kukuruza opet je islo sve dobro i na toj 4oj bateriji...

Sent from mTalk
 
Nista nismo skidali,osim sto smo zamenili one plastike gde lezu ploce i stavili nove ploce,i sve je super radilo u kukuruzu e kad smo poceli soju,tad je i pocela ta jedna baterija da zeza,i kad smo nastavili kukuruz ona je opet super radila...

Sent from mTalk
 
Jel ste proverili skidac semena ?? Ne mogu sad da se setim tacno da li je nakupilo seme tako na gomilu ali neki slican problem je imao jedan moj rodjak prosle godine sa kukuruzom. Na kraju znam da su nesto menjali skidac cini mi se.
 
Jel ste proverili skidac semena ?? Ne mogu sad da se setim tacno da li je nakupilo seme tako na gomilu ali neki slican problem je imao jedan moj rodjak prosle godine sa kukuruzom. Na kraju znam da su nesto menjali skidac cini mi se.
Moram pogledati to oko skidaca,mozda je u njemu problem... A ti kolega,ako se setis nekada i ako mozes proveri kod tog rođaka da li je i njemu kipilo na gomilu i kako je to resio,pa da mi javis porukom... Hvala ti unapred...

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh