Pneumatske sejalice za kukuruz

Meni se to tri puta desilo ove godine, ali samo na DKC5031, dok na Pioniru i ZP nije. Ne znam u čemu je fora, isto sam sve odradio farbanje u mešalici.

I da stvar bude gora, zezala me je zujalica u kontroli setve (prekida rad, ujutru kod kuće radi normalno, ali kad se istrnjesa u traktoru neće da zuji, kad kucnem po kutiji kontrole setve ona proradi ali posle par minuta opet sve isto) pa sam se oslonio samo na vizuelno upozorenje. Naravno da niko ne gleda celo vreme u LED pa kad primetim da neka baterija svetli crveno onda obeležim gde se to desilo, lupim po kutiji za seme da propadne u setveni aparat i teraj dalje da se ne gubi vreme. Sutradan sam otišao na tu njivu, natenane pronašao gde se prekid desio i usejao te deonice.
 
Sušilo se 24 sata rašireno u najtanjem sloju na najlonu u garaži. Preko dana je bila otvorena kapija sa garaže i sunce bije direktno na kukuruze, preko noći sam zatvorio kapiju. Tako sam radio sa svim kukuruzima, farbao sam ih tri dana, tj koliko imam mesta za sušenje.
 
Mi kad prasimo sipamo dve vrece u mesalicu i onda rastvor vode i insekticida i pustim mesalicu par minuta da izmesa i ujedno osusi,izrucim u korito i onda jedan fanglom puni u dzakove,a drugi pravi drugu turu.
Brat i ja smo za dan uradili tako 30 vreca Dkc kukuruza i 70 vreca suncokreta. Nista nije lepilo u setvi.
 
Uzmi puder u apoteci i sipaj po sjemenu, na taj nacin sjeme postane glatko i vrlo lako ga sijacica distribuira

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
 
Od sredine sejalice do vrha markera 420cm.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Od poslednjeg reda do markira 210cm. Tako je lakše izmeriti nego od sredine sejalice. Ali mora da je sejalica simetrično montirana na gredu u odnosu na traktor (tj. kupu).
 
Ja imidoklopirid mešam sa vodom i što kaže Milovan dok izmeša u mešalici i istresem u kolica dotle stavim drugu turu i dok meša novu turu ovo u kolicima tovarim u džak i to je to.
 
Zato se i meri od sredine. Da bi se sto manje racunalo i manje su sanse za gresku. Radni zahvat sejalice, od sredine do sredine i nema greske.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Pa vidis da se dukej preracunao.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh