Pneumatske sejalice za kukuruz

Grafitna mast je za zatvorena kucista , kao sto su ti reduktori od sejalica, krstovi kardana itd


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Grafitna mast je za zatvorena kucista , kao sto su ti reduktori od sejalica, krstovi kardana itd


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Za velika opterecenja i vise temperature rada...probajte pa cete videti da nije za to...grafitna cak nije ni za secke na kombajnima-sa dvojkom krusevackom se kucista daleko manje greju...
 
Uz duzno postovanje svima, imam jedno pitanje, interesuje me max brzina kretanja traktora tokom sejanja (imt560+nodet 4 reda bez koseva za djubrivo) inace sejemo samo prvom brzinom jer sam procitao negde da ne moze precizno izbacivati zrno ako se ide preko 6-7 km/h?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
vi0e2u.jpg

Evo zatecenog stanja u kucistu sa mazalicom... Prepuno masti... od sada ova nova ce biti podmazivana samo jednom pred sezonu.
 
Za velika opterecenja i vise temperature rada...probajte pa cete videti da nije za to...grafitna cak nije ni za secke na kombajnima-sa dvojkom krusevackom se kucista daleko manje greju...
Srđane grafitna mast je za veća opterećenja ali nije za velike obrtaje a sejalica nema velikih obrtaja (bar ja tako zapažam) i baš se koristi za zupčanike koji nerade na velikim obrtajima a imaju opterećenje, bilo zatvoreno kućište ili otvoreno, meni se lično bolje pokazala grafitna mast u kućišta pogona setvene ploče a može i u gornje (reduktor) i to namažem pre sezone i loži.To su moja neka zapažanja što neznači da sam u pravu ali no.

Dobričanin ima tu još mesta za mast:osmeh:.
 
Poslednja izmena:
evo problema oko ugradnje reduktora, što sam spominjao.....treba malo urediti i tokariti jedan dio, da može zupčanik sjesti u kučište, jer to vratilo sa zupčanikom ode previše u stranu spojke....što se vidi na slikama





 
Ovo su joj jos fabricki a masina je 90 to godiste,zajela se kucista dole gde izlazi osovina ka kardanu i ni nove caure nisu mogle da smanje luft.
 
Ocistio sam ih i ostavio kao rezervne u slucaju da nekad neki od ovih zakaze.

Montoja kako mislis da je moglo da se sredi?

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Ili se sklope i rajborerom obrade na malo vecu meru i kod strugara se odradi malo deblja caura i resen problem mi smo tako odradili na nasima!
 
da li netko ima sliku sijačice olt ili nodet, da je napravljena na 40 ili 45 ili 50, sa 5 redi????

zanima me koji je razmak najbolje napraviti, a da na fergusonu može ostati standardni razmak točkova????
 
Nazad
Vrh