Pneumatske sejalice za kukuruz

Je li se neko raspitivao kakva je cena Agria i Majevica pneumatskih sealica? Razmisljao sam da ako i sledece godine budu subvencije kao i ove kupim novu cetvororednu za kukuruz. Najverovatnije bi uzeo Agria jer je laksa od Majevice. I da li se na takvu cetvororednu mogu dodati jos 2 baterije da se napravi sestoredna na 50cm zbog sejanja soje?
 
Sestoredna ima siru gredu od cetvororedne. Bilo bi nezgodno zbog uskih puteva. Ne znam bas tacne dimenzije. A majevica je po pricama teza od Agrie, tj. Nodetke, pa je pitanje da li bi mogao da je nosi mali Torpedo.
 
Mozes uzeti malu gredu, pa sejes 6x50, a 4x70cm. Dve baterije dodas kada sejes soju. Majevica je teza, i 6 redi mali torpedo nema sanse da podigne. Za nju je neki optimum 577 pa na gore, mada i sa 560 ide. Agrija je laksa i ta varijanta 6x50cm mislim da moze bez problema mali torpedo da radi.
 
Jel ima neko da pravi i ugradjuje depozitore za nodu? Po mogudjstvu sa diskosnim ulagacima.
 
Da li je agria ista nodetka??

- - - - - - - - - -

Mozes uzeti malu gredu, pa sejes 6x50, a 4x70cm. Dve baterije dodas kada sejes soju. Majevica je teza, i 6 redi mali torpedo nema sanse da podigne. Za nju je neki optimum 577 pa na gore, mada i sa 560 ide. Agrija je laksa i ta varijanta 6x50cm mislim da moze bez problema mali torpedo da radi.

Da al kad se napune kutije sa sojom do vrha, ferguson ima sto nositi i sa 4 reda
 
Pogledas uputstvo i tamo pise sa kojom se sto sije, al opet treba paziti jer za kukuruz kod olt mozes sijati sa 22,27 i 31 rupom, al onda gledas promjer, ja sijem sa 5,5mm a netko sa 5 ili 4,5mm
 
Hvala, moram potraziti uputstvo... Imam vise kompleta ploca, pa ne znam koje su koje.
 
Jel nisu velike rupe od 3mm za suncokret ?? Ja imam najmanje 18x4mm a ima drugar 18x3mm da mi pozajmi da posejem tih 1-2ha suncokreta koje planiram da posejem da kupujem sad druge ploce.
 
Mi smo sejali sa plocama 18x3,5mm i bilo je dobro.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Mi smo sejali sa plocama 18x3,5mm i bilo je dobro.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

tako je original na nodetovima....al onda skidač sjemena treba biti na položaju broj 5, jer vuče po dva zrna, pa sam sebi uzeo sa još manjim rupama i skidač mogu ostaviti na 20, i fino vuče uvijek po jedno zrno.....kada je sitnije zrno, što je danas dosta često kod suncokreta,
teško je naštimati sa 3,5mm rupama.....kukuruz i grah sa 5,5mm....soja sa 4mm se dobro pokazala......bundeve sa 9 rupa promjera 3,5mm.....ako te baš zanima, mogu slikati kako piše u uputstvu

evo još malo slikica: (danas zakačio i nosio sa 560, neosjeti ju ovako praznu, mislim da to nije za fergusona....)









 
Nazad
Vrh