Pneumatske sejalice za kukuruz

Da ploca zapne pukla bi civija i ta baterija ne seje vise. Ta ploca radi promenjivom brzinom od 0 do mnogo brze od ostalih.

Desavalo sam se prosle godine da zapinje toliko da se prave vibracije na bateriji, koje izazivaju da najteze zrno otpadne sa ploce. Nema dovoljan otpor da pukne civija, ali ima da pravi zezanciju. Zato u setvi nas je u 99% slucajeva dvojica.
 
Od cega zavisi preciznost setve kod Nodetke ?? Primetio sam kad je izrastao kukuruz da po malo odskace od zadatog razmaka, bar ponegde. Nego ne mogu da pohvatam da li se greska javlja kod svih baterija ili samo 1-2. A sejao sam sa 539 na 1500 obrtaja, kako su mi pricali trebalo bi da je to odgovarajuca brzina.
 
Ja sam u pazar dobio neku Francusku sijacicu, 2 reda sa depozicijom djubriva, prilicno masiva i super izgleda. U njoj navodno je samo jedna ploca i danas ubacim sjeme neko, ukljucim je i okrecem lijevi tocak na kojem je lanac sa gustocom sijanja i izbaci mi lijeva baterija 20tak zrna a desna barem 15tak vise?? U cemu je problem? Dole na bateriji ima rucicu sa nekim brojevima cini mi se od 2 do 20, tako na obje baterije...
 
Mislim da jeste za no-till,a i pise da je opremljena sa talasastim diskom ispred svakog ulagaca,on sece i u nekoj meri uklanja biljne ostatke ispred diskosnog ulagaca.
 
imam u ponudi sijačicu 12 redi, pneumatska, accord marka, za sitno sjeme, sijali s njom luk iz sjemena, jako malo radila, redovi na 40 ili 50cm, mogu se podešavati, a kutije za sjeme su malo veće od kutije šibica, rupice na pločama jako sitne možda i manje od pola milimetra, koliko to vrijedi????

ima i kutije za gnojivo, al 2 su ispucale od stajanja i stalno je bila u garaži, u suhom
 
Bio sam juce da gledam, katstrofa. Nit je ofarbana lepo. A u onim kardancicam ima lifta.

A da li neko zna koja je razlika kada su na sejalici uska creva i siroka creva?
Ja nasao jednu sa uskim crevima.
 
Jedna razlika je da ne moze raditi sa dvorednim plocama,tj za soju,mozda ima i vise,ali ja nzm,moja je inace sa uskim crevima takodje.
 
e, sada pitanje je da li kupiti ovo ili Novu majevicu. cena mislim da je slicna kada se dobije povracaj.
Ima i u Zrenjaninu jedna firma koja radi ovakav remont, jako detaljno i dobro, ima dve kod mene u kraju, ljudi su zadovoljni sa njima.
 
Uzmi neku polovnu za 1300-1400e i uradi joj remont proste su ko biciklo ulozis jos 300-400e i znas sta imas ova je precenjena mada jako lepo odradjena ali je mnogo!
 
Nazad
Vrh