Pneumatske sejalice za kukuruz

nemoras menjati lancanike samo doradis na postojeci nosac i samo izvadis osigurac i okreces po potrebi i citas drugi red tabele inace lancanici dolaze od tomos apn 4 ili 6 uz manju prepravku a imas ih od 9 do 13 zuba ako te interesuje mogu ti slikati kako sam ja uradio vrlo jednostavno
Hvala na ponudi, ali neverujem da ce mi ikad trebati setva preko 27, jer takve musterije sam prebacio kod drugih, zbog usluge trpi moja setva, tako da vrlo malo usluge radim i na 27 se mahom slazu...
 
Treba da stisneš gas i malo više od pola, na 2000 obrtaja motora (1994 preciznije :osmeh:) imaš 540 obrtaja kardana.
 
Drugari kupio danas ovu monosen sejalicu http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-31105266-1.htm. I danas sam probao da sejem sa mojom rakovicom i da bi imao 540 obrtaja na kardanu ja treba gas da stisnem preko pola sto mi se nikako ne svidja.

ova je bila u smederevskoj palanci jel 2000e ili nesto nize inace odlicna sejalica neces se pokajati ona moze odlicno drzati seme i ispod 540 obrtaja kardana

sa koliko rupa su ploce i stavi obavezno zastite sa desne strane sekcije na onaj otvor gde se vidi ploca
cestitam :ppozdrav:
 
Ovo
db98ba88fadf8a8fcf03e2a90e84957d.jpg
 
ja sejem kako gazda kaze pa makar i popreko

a sebi nekad sa jedne strane a nekad u krug zavisi kakvog je oblika i velicine njiva
Pitanje za tebe druze posto vidim da imamo iste sejalice,da li treba dole na bateriji iza ploce da se otvori da prima pomalo vazduh ili skroz da se zatvori na onaj crn krug sto se vrti. Ne znam dal me razumes? ne umem bolje da objasnim
 
tu se regulise potpritisak tj za krupnije zrno potpritisak je na maksimumu a za sitnije je redukovan tj smanjuje se otvaranjem

kukuruz sam sejao zatvoreno ili do broja 2 u zavisnosti koliko je krupno seme a 3 i 4 se koriste za suncokret mada sam ja sejao suncokret i na manjim brojevima
 
Poslednja izmena:
Šta je problem ako se seje u krug? Ostaviš jedan marker i cepaj. Svaku njivu prvo jednom okolo pa onda nekad okolo a nekad nastavim sa jedne strane.
 
Ja sam do ove godine sejao u krug i uvek neko cudo u sredini mi ostane ,prilikom zavrsavanja njive, te usko da se useje ,te presiroko itd.. Posle bude problem kod spartanja. Bar kod mene. Ove godine poceo da sejem sa jedne strane i vise ne menjam.
 
Jeste, ostane ne standardno. A ovako bi ostalo do komšije. A ja ne volim da gazim tudje kad param. Kad bih sve išao sa jedne strane ostalo bi ili usko ili široko do komšije, a ja to ne volim. A, u principu, trebalo bi manje parcele ili ako se misli da neće biti semena sejati jedno do drugog.
 
Nazad
Vrh