Pneumatske sejalice za kukuruz

Eto jedan od razloga na koje prvo i pomislim zasto je bolji jedan lanac kod OLT-Nodet masina. 1 pogonski lancanik,1 lanac,1 zatezac,1 godnjeni lancanik i 1 ispravna bicikli glava duplo jeftinije nego sve po 2 da se kupuje kad dodje vreme za remont.
 
Mi smo imali problem sa tim pogonom. Kad smo počeli setvu desni točak nije radio i posle se ispotavilo da je crko i levi. Tako da smo imali na par mesta da ništa nije posejano u 4 reda max 80-100 metara. A zatim stavili nove zupcanike, koštali Su nešto jače od 2000 dinara i pola sata posla.
Kako nije radio nijedan tocak,pa zar niste videli u hodu da nema lanca ili da se tocak ne okrece:sta:
 
Jedan lanac kad je sve ispravno je sretnije resenje od dva lanca bar po mom nekom misljenju. Gledan sve novije imaju samo jedan pogonski i nista im ne fali, ali kad nije sve ispravno na pogonu onda ne pomaze ni 3 lanca.
 
E bravo,sad sam ukapirao o cemu se radi,ja pomislio sejali bez lanca.

Tako je moj komsija posejao s Bekerom ove godine njivu do moje nekom iz sela,sad tu fali dosta redova,valjda se kutije otvarale u radu:osmeh:

- - - - - - - - - -

Jedan lanac kad je sve ispravno je sretnije resenje od dva lanca bar po mom nekom misljenju. Gledan sve novije imaju samo jedan pogonski i nista im ne fali, ali kad nije sve ispravno na pogonu onda ne pomaze ni 3 lanca.
Bar tu nema neke tehnike,lanac,lancanici,zatezac i lezajevi na tocku.
 
Jedan lanac kad je sve ispravno je sretnije resenje od dva lanca bar po mom nekom misljenju. Gledan sve novije imaju samo jedan pogonski i nista im ne fali, ali kad nije sve ispravno na pogonu onda ne pomaze ni 3 lanca.

Ako pričamo samo za nodet onda ne znam, a ako pričamo uopšteno o pneumatskim sejalicama onda ovo nije tačno. Nove sejalice imaju pogon na oba točka.
 
Jedan lanac kad je sve ispravno je sretnije resenje od dva lanca bar po mom nekom misljenju. Gledan sve novije imaju samo jedan pogonski i nista im ne fali, ali kad nije sve ispravno na pogonu onda ne pomaze ni 3 lanca.
Kad su pogonski tockovi isti,lanci podjednako pohabani kao i ostalidelovi kad su ispravni tad idu po 2 lanca,a kad je masina malo raspustenija tad voze na 1 lancu. Takodje i na nekim razorima je problem sa jednim lancem jer hoce da preskace. Pogledaj na tim novim masinama koliki je lanac pa ina bekerici je jedan pogonski ni metar nije dugacak a hod je 1/2 " skroz isti kao na apencu,dok olt-nodet ima tanki i dosta duzi.
 
Evo me, uspeo sam preko tapatalka. Pogrešno se prijavio pa nisam bio predstavljen... Uglavnom, pogon se dobija od oba točka a jedan nije imao pogon jer je bio u kvaru a drugi je upao u razor pa ni on nije davao pogon. I ti je trajalo neko kratko vreme dok se nije i on pokvario pa sam u jednom momentu video da uopšte nemam pogon, prekinuo setvu i raskvario te zubcanike i stavio nove. Nije neka para ali znaci mnogo. Sve, zapravo.
 
Kad se vec pominju lanci i bicikl glave, da li je normalno da kada cimnem jedan pogonski tocak bicikl glava na tom tocku preskoci (podignuta je sejalica)?Takodje i kada malo brze vrtim jedan pogonski tocak,cini mi se da suprotna bicikl glava pomalo lupka kao da hoce da preskoci.
Na koji se uopste nacin utvrdjuje da je bicikl glava neispravna?
 
Ja kad sam seja posto imama obadva lanca u nekim momentima bi cuo onu kandzu kako preskace kad naidjem na neku neravninu,razor itd.E sada razmisljam da sam imao jedan lanac na tim bi mestima bilo preskoka u setvi?
 
Ako je glava ok tako da je sa 2 prsta lagano mozes pritisnuti da se skupi ta dobro radi i nece preskakati. Ne znam jesi siguran da je ona jer se kod mene ne cuje da lupa ni kad je turbina ugasena,a ne kad je ona u radu.
 
Nazad
Vrh