Pneumatske sejalice za kukuruz

Mene prije sve zanima ste je uvezeno kad je i greda nova i sve ostalo ? :sta: Inace ako mu je 6 redi 2500 Eura to je dzaba, di mu je tu računica.
 
Prevarant je Milenko i mene je probao,Prvo ce vas odvesti kod komsije da pokaze kako izgledaju njegove sejalice,a posle ce vam avans traziti.
 
Na mojoj Nodet sejalici su uska creva i nema ispupčenja na vratancima gde se stavlja setvena ploča. Dali se isplati menjati druga vratanca sa ispupčenjem? Dali će onda imati veći vakum? Nisam zadovoljan kako mi uzima semena i moram se kretati sporije kako bi uzimala semena.
 
Mene prije sve zanima ste je uvezeno kad je i greda nova i sve ostalo ? :sta: Inace ako mu je 6 redi 2500 Eura to je dzaba, di mu je tu računica.

Ima covek masinu i pravi sam grede,kupuje verovatno baterije u inostranstvu na kilu i ima racunice sigurno.Takodje sam vise puta cuo da je prevarant.
 
Mante se Milenka.Evo proslogodisnja zimska zabava.Za tri meseca laganim tempom od cetvororedne do sestoredne sklopive.Odradjena je za svoje potrebe,znaci sve ali sve!Caure,zupcanici,lezaji,farbanje+dve nove baterije...i el.kontrola setve (zrno).Mene je to sve izaslo otprilike 1200e.Inace zahvaljujem se kolegi sa foruma g.Tesli na logistickoj podrsci.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj Nodet sejalici su uska creva i nema ispupčenja na vratancima gde se stavlja setvena ploča. Dali se isplati menjati druga vratanca sa ispupčenjem? Dali će onda imati veći vakum? Nisam zadovoljan kako mi uzima semena i moram se kretati sporije kako bi uzimala semena.

Nemaju vratanca nikakve veze sa vakumom. OLT a mislim da i Agria Subotica prave ih sa ispupcjenjem a Nodet bez, odnosno ravna.
Uzimanje semena zavisi od drugih stvari. Proveri prvo sva creva da nisu slucajno poderana na nekom skrivenom delu. Proveri tako sto ces otvoriti vratanca jednu po jednu i probaj polako da odlepis setvenu plocu od onog dela gde stoji, normalno da ces to uraditi kad je kardan ukljucen a obrtaji na bar 1500. Ako na svakoj bateriji imas dobar vakum da ti privuce nazad plocu onda si nasao uzrok!!!
Prosiri rupe na kukuruznoj ploci minimalno na 4.5 a maksimalno 5 mm a suncokretove mislim da su na 2.5 mm a to je sasvim dovljno jer je lako seme!
 
Na mojoj Nodet sejalici su uska creva i nema ispupčenja na vratancima gde se stavlja setvena ploča. Dali se isplati menjati druga vratanca sa ispupčenjem? Dali će onda imati veći vakum? Nisam zadovoljan kako mi uzima semena i moram se kretati sporije kako bi uzimala semena.
Isplati se zanemiti vratanca sa ispupčenjem, sigurno će biti veći vakum! Ja sam imao isti problem i zamenom vratanca je problem rešen! Ako zameniš vratanca takodje ćeš morati zameniti i creva,kao i aluminijski razvodnik na turbini!
 
Nisam se dovoljno izrazio da sa njom radim samo soju sa 72 rupe na ploči. A vučem 7 baterija, tako da baš treba da imam jači vakum.
 
Da li je ovo uputstvo za OLT sejalicu isto i za nodet, trazim po netu konkretno za nodet ali ne mogu da nadjem... Hvala...:ppozdrav:
 
Kolege, koja bi trebala bit sirina ulagaca za kukuruz na sjetvenom aparatu? Jer su kod mene poprilicno tupi i debli su na dnu.
 
Nazad
Vrh