Pneumatske sejalice za kukuruz

@Steco
Ako je moguce izbegao bih da produzujem baterije,da li je moguce da se baterije postave na 45 cm ako bi se tockovi sejalice postavili spolja,a da baterije dodju izmedju njih?Gledao bih ako je ikako moguce da bude medjuredno 45.
četvrtka?jel se misli na cetvrtastu osovinu?
 
Poslednja izmena:
Amazone preporucuje ovako:

Siroki gumeni: peščano zemljište

Nazubljeni Metalni V: za kamenito zemljište

Gumeni ili metalni V : kao klasika za nomalnu zemlju stim da su se gumeni puno bolje pokazali!
 
Sad neznam bas kako su se pokazali ti gumeni kod vas ali gledam kod mene po ataru ako je malo losije spremljena njiva onda brojis seme po njivi iza gumenog tocka... Sa metalnim V nije bas takva situacija bar ja nisam video..
 
mislim da siroki gumeni nagazni tocak daje dosta jednacije i bolje nicanje a to je jedan od najvazniji momenata u celoj proizvodnji. zato sto valja brazdu i sto je jos bitnije drzi istu dubinu setve.
 
  • Like
Reagovanja: aca
malo gledam sijačice za kukuruz, pneumatske, najviše mi se sviđa olt psk 2 ili 4 reda, to mi je svejedno, iako bi mi najbolje odgovarala olt psk 2 reda sa dozatorom za umjetno, tjerao bi sa imt 533.....

ali, problem, što su dosta rasturene, a cijena visoka.....

pa sam našao IMT pneumatska, 4 reda, sa dozatorima, kao nova, sipaj sjeme i radi, za 1900€......sada me zanima:

da li ju ferguson 533 može nositi??

kakva se pokazala u radu u odnosu na OLT/nodet??

ima li netko uputstvo za nju, da malo proučim??
 
Jel ima neko iskustva sa ovim Nardi sejalicama? Kako su se pokazale? Evo koja fotografija (preuzeta iz oglasa) modela Starsem.

692dc25b4125-800x600.jpg
7cb968db7d5d-800x600.jpg


a15ade3e3958-800x600.jpg


Cena joj je približna Gaspardovoj sejalici Agrional, mislim da je razlika nekih 1.000e, e sad pitanje je kakav je kvalitet u poređenju sa istom?
 
Ima kod nas jedan poljoprivrednik Nardi sejalicu. Ovo prolece je radila prvi put, ali ti nista vise ne mogu reci o njoj. Nije mi sejao pa se nisam nesto ni interesovao.
 
malo gledam sijačice za kukuruz, pneumatske, najviše mi se sviđa olt psk 2 ili 4 reda, to mi je svejedno, iako bi mi najbolje odgovarala olt psk 2 reda sa dozatorom za umjetno, tjerao bi sa imt 533.....

ali, problem, što su dosta rasturene, a cijena visoka.....

pa sam našao IMT pneumatska, 4 reda, sa dozatorima, kao nova, sipaj sjeme i radi, za 1900€......sada me zanima:

da li ju ferguson 533 može nositi??

kakva se pokazala u radu u odnosu na OLT/nodet??

ima li netko uputstvo za nju, da malo proučim??



IMT 533 ladno moze da nosi cetvororednu sejalicu. Kod nas je 539 godinama radio sa Beckerom. 4 baterije pune soje + 150kg semena na samoj sejalici(sto je oko 600-700kg) nosio je bez problema. samo bez naglog dodavanja gasa i oprezno na uvratinama, u suprotnom je na 2 tocka:osmeh:
Bolje ti kupi OLt ili Nodet, ulozi u nju i izremontuj je. Ima da budes miran duze vreme
Mene je moja Beckerica pocela dobro nervirati, pa cu je kroz koju godinu sigurno menjati
 
Poslednja izmena:
Od 60ks najbolje radi sa traktorima od 70-80 konja ali video sam da ima ljujdi koji nose i sa daleko manjim traktorima sve zavisi od tipa sejalice i tezine
 
Pretpostavio sam da Nodet bi mogao, ali nista bez dokaznog videa. :) . Gledao sam Agria je oko 700 kg, a Monosem 850 kg... Da li je klip tvoj? Neznas mozda na koju je dubinu sejano?
 
Nazad
Vrh