Pneumatske sejalice za kukuruz

Znaci mogao bi sa tom prikolicom da prevezem sejalicu da znam da netrazim drugi prevoz.. E sad mi ostaje samo jos sejalicu da potrazim.. :haha:

Da nije bilo poplave bila bi nova 101% sad posto sam dosta ostecen u poplavi a bez sejalice vise nemogu (nemam zivaca) moracu da potrazim polovnu pa da se posluzim sa njom... Jbg moracu da se snadjem....
Zavisi koliko ima sejalica kg.Nemoj da te podsecam na zakon o bezbednosti saobracaja.:osmeh:
 
ja sam 4 reda nodet rasklopio i slozio u golfa 2 i dovezao,sa otvorenim gepekom,jos nas dvojica u kolima!jest se auto slego do zemlje,al je prezivio!
 
Vise od 10 nodeta sam prevezao fijat mareom karavan ucelo greda sa piramidom i vakuumom+ cetvrtaste osovine na krov a sve ostalo unutra u auto i vatra!!!!
 
Kolege moze li se na Olt 4 reda na 70 cm ubaciti 7 baterija na 45 cm ili se greda mora prosiriti?
 
Moze li mi neko reci kako se zovu tacan naziv onih klasicnih plavih sejalica uglavnom ih koriste sa rakovicama ali i sa fergusonom nzm kako se zovu ali mslm da neko od vas zna o cemu pricam :D
 
Moze li mi neko reci kako se zovu tacan naziv onih klasicnih plavih sejalica uglavnom ih koriste sa rakovicama ali i sa fergusonom nzm kako se zovu ali mslm da neko od vas zna o cemu pricam :D

OLT MSK-2 (ili 4 ako se radi o četvororednoj sejalici)

edit: To su mehaničke sejalice i imaš na forumu temu o njima pa se tamo informiši o svim detaljima.
 
Ako je koriste baš sa rakovicom onda je sigurno olt mehanička
slika-127804-2011-04-1303683264-velika.jpg


- - - - - - - - - -

ako je vuku sa nečim drugim možda i nije
 
služi svrsi ali to je davno prevaziđeno ,opravdana je naprimjer di su tvrda tla jer ona ide i u beton
 
Vazi hvalam, pa nije tako :/

- - - - - - - - - -

Procitao sam sve sto me zanimalo :D :) Sada znam da je to OLT Osjecka sejalica :D
 
Da li neko mozda ima i koristi na Nodetki depozitore za vestacko djubrivo,da mu postavim par pitanja?
 
Dobro onda,ukratko bi me interesovalo ako se secas:
1.Koliko otprilike kg stane u jednu kutiju?
2.Da li su ulagaci bili diskosni ili raonici?Ako je raonik,da li moze da "ubaci" djubrivo na potrebnu dubinu?
3.Da li je moguce zatvoriti otvor za jednu bateriju ako recimo ne seju svi redovi?
4.Da li se u kutiji na izlazu nalaze lopatice,spirala ili nesto trece?
5.Koliko treba da se dobije onih pogonskih zupcanika sto se menjaju u zavisnosti od kolicine djubriva?
 
Dobro onda,ukratko bi me interesovalo ako se secas:
1.Koliko otprilike kg stane u jednu kutiju?
2.Da li su ulagaci bili diskosni ili raonici?Ako je raonik,da li moze da "ubaci" djubrivo na potrebnu dubinu?
3.Da li je moguce zatvoriti otvor za jednu bateriju ako recimo ne seju svi redovi?
4.Da li se u kutiji na izlazu nalaze lopatice,spirala ili nesto trece?
5.Koliko treba da se dobije onih pogonskih zupcanika sto se menjaju u zavisnosti od kolicine djubriva?

1. Sejalca je bila ctvoredna dve kutije sa svake strane mi smo tovarili u svaku kutiju po tri dzaka.
2. Ulagaci raoni postizu zeljenu dubinu napomena kod nas je zemlja izuzetno laka.
3. Moguce je zatvoriti za svaku bateriju.
4. spirala.
5. Mi smo dobili dva para
 
Nazad
Vrh