Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja znam zasto ide,no nema veze,da ne off-iramo dalje.
 
Izvinjavam se javno kolegi North Army i Vasovcu,pomesao sam donju i gornju remenicu,tako bih smanjio obrtaje turbine.
 

Dečki, nije da se pravim pametan, stvarno pokušavam pomoći kao što bi sebi napravio...
Na ovo moram odgovoriti samo na jedan način, bez ljutnje;
Zavarivanje MIG postupkom (engl. Metal Inert Gas) ili elektrolučno zavarivanje taljivom žicom u zaštiti neutralnog (inertnog) plinom može biti s ugljičnim dioksidom kao inertnim plinom, ali i nemora...

@Petar, zaboravi igru s remenicama, to bi te moglo koštati...
 
Drugar pravi te ploče,i posle bušenja rupa,isecanja ploče,četvrtke,se polira,i to lagano,jer ako se ugreje od polir-šajbne,izvitoperi se sva :ppozdrav:
 
ako hocete da ubrzate turbinu evo vam savjet,sa turbine izvadite osovinu i smanjite ju kod tokara za 5-6mm tamo kuda ide remen i ubrzacete turbinu za 30% otprilike a nije problem izracunati,naj jeftinije rjesenje,tako sam ja uradio i nemam vise problema,samo morate bolje podesiti skidace viska sjemena posto ce biti bolji vakum pa ce negdje uzimati 2-3 zrna
 
Drugar pravi te ploče,i posle bušenja rupa,isecanja ploče,četvrtke,se polira,i to lagano,jer ako se ugreje od polir-šajbne,izvitoperi se sva :ppozdrav:

Sa svim se ja slažem, ali cijeli problem gledam sa praktične strane...
-nemožeš ubrzati turbinu, jer se već vrti blizu maksimalnih okretaja (ako je promjer 500 mm., i vrti se s recimo 2.000 rpm., (a vrti se brže) vrh turbine se kreće 3140 metara u minuti, ili 53 metra u sekundi (od tog se čuje pištanje). Svako ubrzanje turbine bi moglo biti kobno po stroj.
-OLT PSK ima govnasto složen ulagač sjemena, te se ploče mogu (nepažnjom) savinuti, u više od nekoliko puta sam ih uspio poravnati... Nema razloga da recimo poliranje toliko savine ploču da postane neupotrebljiva.

- - - - - - - - - -

ako hocete da ubrzate turbinu evo vam savjet,sa turbine izvadite osovinu i smanjite ju kod tokara za 5-6mm tamo kuda ide remen i ubrzacete turbinu za 30% otprilike a nije problem izracunati,naj jeftinije rjesenje,tako sam ja uradio i nemam vise problema,samo morate bolje podesiti skidace viska sjemena posto ce biti bolji vakum pa ce negdje uzimati 2-3 zrna

Da opet ne ispadnem prepametan: skidanje 5-6 mm. nije niti blizu 30 posto...
 
Samo da dodam nesto,ni ja,a verovatno i kolega slavisa2,nismo mislili da turbina radi na vecim obrtajima nego sto je potrebno,vec da se omoguci da radi na optimalnim obrtajima,a da traktor moze raditi sa manjim obrtajima motora.
Inace na uvoznim Nodetkama sam video da na turbini stoji da je maksimalni broj obrtaja kardana 600.
 
Samo da dodam nesto,ni ja,a verovatno i kolega slavisa2,nismo mislili da turbina radi na vecim obrtajima nego sto je potrebno,vec da se omoguci da radi na optimalnim obrtajima,a da traktor moze raditi sa manjim obrtajima motora.
Inace na uvoznim Nodetkama sam video da na turbini stoji da je maksimalni broj obrtaja kardana 600.

Prvo kupi kakav-takav vakummetar, da barem odokativno znaš podtlak, dobro zabrtvi sva crijeva, i odmakni skidače sjemena za broj ili dva.
Možda pomogne
 
Ne mogu nigde da nadjem neki ogled normalne i setve sa depozitorima za vestak!
Jel ima neko iskustva?
Jedino što sam pročitao da na zapadu prelaze na to da bi se štedeo veštak i kao drugi razlog je da mlad kukuruz u hladnijem vremenu nije još toliko sposoban da prisvaja fosfor! Po njihovom je rod veci do 5%!
 
Nazad
Vrh