Pneumatske sejalice za kukuruz

evo malo i mojih masinica

talianu
ja vec preko 1000 hektara nisam nista menjo vrlo retko se kvare kada su u dobrom stanju kupljene samo podmazivanje i teraj

 
talianu
po meni od delova im je specificno samo peraja na plocama sve ostalo se vrlo lako i napravi ili popravi kod strugara tipa biksna na primer lanci za pogon ploce dolaze od mopeda tomos ali pitao sam na sajmu u novom sadu na standu monosema za delove kazu da ih imaju i salju aksom

pandur81
sa monosem sam malo je reci prezadovoljan seme drzi na 1000 obrtaja radilice na univerzalu i ne spada ni kada poskoci dubinu ima ekstra a i seme pokriva odlicno naravno i raspored biljaka izvanredan tacna je u seme na primer na 11,40h teoretski proracunato i sprovedeno u praksi a razlika u 300 ili 400 semenki koliko stane u jednu saku

vladimir9
sta reci za rumuna evo jedan primer na osnovu odlicnog rada i ucinka 2005 godine kupljen nov UTB 683 DTS verzija koja ce ako bog da poterati ovakvu sestorednu sklopivu kada nabavim jos dve sekcije i sve lepo uklopim inace ovaj 445 je 73g i ima preko 15000 radnih sati
 
koliko se krecu cene jedne takve Monosem cetvororedne sejacice polovne u dobrom stanju?da li su one bolje u odnosu na nodet/olt/agria/maja i sta je kod njih neka razlika u odnosu na ove navedene
 

MI smo za našu dali 1900 evra. Bez remonta samo podmazivanje sipaj i sej. U veoma dobrom stanu. Bila je još jedna samo lepo ofarbana ali 200 evra skuplja. Svidja mi se jer ima težinu ali je 533 ili 539 teško nosi treba neka opterećavajuća okolnost napred. Ali sa 549 druga brza i bez okretanja. Što se mene tiče sve pohvale.

- - - - - - - - - -

Neznam zašto su sve slike izokrenute koje postavim. Izvinjavam se...Sad sam je valjda malo okrenuo
 
Poslednja izmena:
Ja imam isto monosem 2god sam imao stariju tipa pnu. sada imam vec 3 god noviju tipa ng.Generalno sam zadovoljan,nije mi se kvarila ni jedna ,ono sto im ja zameram je tezina, sa 539 ne moze da se seje, tako da se setva za pare bas i ne isplati. Kod mene svi seju usluge 539 i nodet 2brza i udri,dok ja sejem zetorom 7211 3brzom ali nije mu lako uopste,inace 3brzom i orem. Da napomenem da imam i depozitore za vestak. Moj glas ide nodet sejalici
 
na ekstra tvrdoj i lose sredjenoj zemlji sejali ja sa monosem a komsija sa nodet kod mene svako zrno zatrpano i na mnogo vecoj dubini nego kod komsije a nodetka samo poskakuje a seme odozgo samo tako pa je morao da gazi traktorom po svakoj vrsti kad je posejao

razlika je u tome sto monosem ima mnogo tezu sekciju i ide dublje mnogo pa zato traktor teze i vuce po meni je mnogo bitnija stvar da seme ode na odredjenu dubinu i lepo se pokrije nego da letim kroz njivu i uradim 15 ili 20 hektara za dan
 
Poslednja izmena:
Ja sijem sa 549 prvom brzom,6 km/h idealna brzina,neznam kako vi sijete drugom brzom ali to nije sijetva!!
Neznam kojom sejalicom raspolažeš ali sa Monosem ide ekstra dobro, niče sve na zadatoj razdaljini i dubini. Jednostavno prezadovoljan. Možda je tajna u težim sekcijama, ali Monosem isto ima stabilizacione opruge koje joj dosta pomažu da ostane na željenoj dubini. I još nešto ja sam još neke natezače opruga koji još više sekciji daju stbilnost. Mada sam ja sa mojom sadio i sa 533 malo je lupala pumpa i morao sam napred da stavim dodatno opterećenje ali isto je išlo perfektno.

- - - - - - - - -
nedeljkosavic012 Ja imam isto monosem 2god sam imao stariju tipa pnu. sada imam vec 3 god noviju tipa ng.Generalno sam zadovoljan,............
Ajd molim te postavi neku sliku tvoje ng baš me interesuje kako izgleda.
 
Podižu se normalno iz radnog u transportni položaj i obrnuto. Ja sam tako radio dok sam je vozio i radio sa 533. Sa 539 sam vršio pripremu i nisam njime sadio jer mi je nekako pumpa na 533 jača i bolje nosi monosem. Sad sa 549 ne dižem u transportni položaj jer 549 diže višlje.
 
Unekom od ranijih postova sam stavio slike nekih inovacija na mojoj sejalici. Naime stabilizacione opruge koje služe da bateriji povećaju težinu su po meni imale manu. Naime kod dizanja iz randnog položaja u transportni te iste opruge koje su pomagale u setvu su pravile dodatnu težinu što se mojoj kičmi i mojim godinama nije svidelo pa sam odradio ovo što se vidi na sledećim slikama.


- - - - - - - - - -


Sad sa ovako bušenim rupama na svaku drugu mogu na 54cm.

A ovako je bilo ranije i mogao sam na max 27cm.
Što se mene tiče ja obično sadim, a zavisno od hibrida od 20-24 dok uslužno mogu da ugodim svakome.

- - - - - - - - - -

Verovatno zupčanici u našim sejalicama nisu isti. Msm u menjačkim kutijama....
 
ma ne menjacka kutija je potpuno ista razlika je u jednom lancaniku na prenosnoj osovini drugog lanca sekcije to je pogonski lancanik e ja tu imam opciju sa 18 i sa 12zuba e kod mene je na 12tici i seje po tabeli od 12 rupa na ploci
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] to ovako izgleda inace menjacka kutija je najjednostavnija od svih bez bilo kakve biksne i sa automatskim spanerom
 
Poslednja izmena:
Ponovo napominjem jednu stvar, monosem ima tezinu ali po meni bespotrebnu.Sta ce meni tezina kada ja orem zimsko oranje i trebam da je vadim iz zemlje traktor je vuce kao da ore, da je od olova prave ne bi bila toliko teska. Apsolutna prednost nodet sejalici
 
Kod kukuruza i soje je svejdno kao i kod suncokreta. Tezina baterija dolazi do izrazaja prilikom setve osetljivih kultura poput secerne repe i povrca.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh