Pneumatske sejalice za kukuruz

Ovaj post ponavljam vec .... put . Zamolio bih iskusne kolege ( ako ima kolega ) za neki savet , svaka pomoc je dobro dosla. ..............
Molim iskusnije kolege za uputsvo za rad sa sejalicom '' Maja Backa Palanka '' sa konusnim ulagacima .... intresuje me koliko ti diskovi treba da idu dole u odnosu na klasicni raonik. Na forumu sam nasao jedan post gde covek kaze da ih treba dici jedan cm iznad raonika. Da lli jos neko ima iskustvo sa tim sejalicama i njezinim slabim tackama . Unapred hvala. Sejalica je nova kupljena jesenas.... I dali moze da radi u kombinaciji sa IMT 539 ili mora nesto jace ? Dobio sam fabricke ploce za kukuruz 22 x 4,5 , koje ploce mi preporucujete za suncokret a i za kukuruz.Na njoj su male bolcne za kacenje..... Jos jednom hvala na odgovorima ...........

Ja nemam pneumatsku sejalicu "Maja", (niti uopšte imam bilo kakvu pneumatsku sejalicu), tako da ti savetima ne mogu pomoći. Ali danas slučajno naletih na uputstvo o korišćenju te sejalice (fotokopirana skripta) kod jednog poznanika, i pošto sam se setio tvog problema skenirao sam to uputstvo. Evo dela iz tog uputstva o podešavanju tih diskova za otvaranje brazde:


windows 7 screen shot

p.s. Pošto si kupio novu sejalicu, zar nisi i ti dobio to uputstvo o korišćenju sa njom? Ovo uputstvo o kom govorim je došlo zajedno sa sejalicom koja kupljena nova prošle godine.
 
img0233dh.jpg

Danas menjali komplet noževe na nodetki...i sam se čudim kako je ovaj stari sejao...
 
Sto ce biti svasta? Ako hidraulik izdrzi a izdrzace ako ima pomocni klip onda nema jeda. Ja sam nosio malo laksi gruber ali sa mnogo vecom vagom nego sto je na sejalici pa nije bilo jeda.

Kish, jel to Misicev kum pazario?
 
Sto ce biti svasta? Ako hidraulik izdrzi a izdrzace ako ima pomocni klip onda nema jeda. Ja sam nosio malo laksi gruber ali sa mnogo vecom vagom nego sto je na sejalici pa nije bilo jeda.

Kish, jel to Misicev kum pazario?
Ima pomocni klip i on je pazario.
Po librici,sejalica ima 980kg.
 
Dana 13.04.2013.godine je održana prezentacija sejalice Great Planes YIELD PRO 825 A u krugu firme Titan Machinery Srbija.Malo slika sa prezentacije:
ssl21248.jpg
ssl21249.jpg
ssl21250.jpg
ssl21251.jpg
ssl21252.jpg
ssl21253.jpg
ssl21254.jpg
ssl21264.jpg
ssl21272.jpg
 
Poslednja izmena:
Pisao sam vec jednom da sam imao problem sa sejalicom imt.Ne drzi seme na plocama bas najbolje.Inace,sve je u redu sa cevima i ventilatorom.Ploce su nove,kao i zaptivni prstenovi.Poslusao sam jednog clana foruma koji mi je rekao da prosirim rupe na plocama na 5 mm (bile su 4,5).Nadam se da ce sad biti bolje i da nije pogresno sto sam to uradio.Da li je neko imao slican problem?
 
Nazad
Vrh