Pneumatske sejalice za kukuruz

Na leru nijedna ne drži....
Ovu tvoju tvrdnju moram osporiti.
Drzi moja seme, ferguson radi na leru. U pitanju je nodetka
Cak sam soju sejao sa njim(uzana creva) sa dva reda rua i drzala je dobro seme.
Zao mi je nemam snimak, da dokazem.

Ovo je smesno sto se pise oko odrzavanja sejalica. Ako se svake godine pred sezonu sejalica pretrese ulaganja su minimalna.
I to bolje je nicanje kod tamo neke od druge,,,
Prvo i osnovno je kako se sredi zemljiste, da se nasteluje sejalica, da se ne juri po njivi.
A seme ko seme u ako se poseje u vlagu za 10 tak dana max vrsta.
 
Ja sam pre tri dana zvao i rekli su mi ovako, Cena za registrovana gazdinstva za sejalicu iznosi 400.896.00 sa popustom i PDV. I ja znam da je ona bila oko 2000 i nesto, zato sam i hteo da nazovem i da pitam, posto sam gledao da kupi, ali nekako mi je puno to, a ne znam ni kako su se u radu pokazale. Jel imas iskustva sa tom sejalicom?
 
Pa pre nedelu dana sm gledo oba sajta ,i bila je ta cena i ja sam razmisljo da je uzmem,al za tu cenu nema sanse ,pa ima generalno remontovane nodetke trze 2500 iljade i daju garanciju ,a mozda bi malo i spustili cenu.
 
Ovu tvoju tvrdnju moram osporiti.
Drzi moja seme, ferguson radi na leru. U pitanju je nodetka
Cak sam soju sejao sa njim(uzana creva) sa dva reda rua i drzala je dobro seme.
Zao mi je nemam snimak, da dokazem.
Ok priznajem i nema potrebe za snimkom zaboravio sam na fergusona. Njemu je brz kardan (740 o/min) a ler se obično drži blizu 1000 o/min da ne bi sve zvonilo(kutija sa alatom na blatobranu,poklopac na haubi,brave vrata,vrata....) e onda nema problema sa padanjem semena. Ali ostali kojima je 540o/min kardan e tamo pada seme ko kruška! Ustvari ne pada jer se nije ni podiglo....
 
Mirmag pa jel normalno da je dignu 60% jos na ovu susu,znam da je bila ta cena pa posle 2850 sad 4000.Preterali ga tako ce i prodavati,posle im je drugi kriv kad propadaju.
 
Imas odgovore unazad ,,lara sejalica,,se zove ,mislim da na vredi 3600 ajd i do 3000 i nekako.
 
Drugar mi kaze da je bio u Majevici da se raspita i uplati 4 reda Maju,ali je odustao zbog cene koja je 680000 dinara. Ja sam je proslu jesen sa subvenciom drzave od 20% i 18% PDV-a platio ravn 500000 din.euro je tada bio oko 100 din.Danas racunam i proizvodna cena sejalice se uopste nije menjala,samo razlika u PDV 2 %+ 20 % subvencije+ trenutni kurs eura...
 
Danas zvao prodavce delova iz Odjaka i dobio informaciju da jedan skidac u kompletu kosta 42,5e.(skala,plastika,sipka sa navojem i kuglom,skidac i onaj trougao sto stoji pored kutije gde skala ocitava na koliko je skidac)Nije mi jasno sta tu toliko kosta?
 
Maja ili Agrija? Pitajte samo koliko se ceka na isporuku MAJE pa ce vam sve biti jasno. Posedujem je 7 god. (diskosna) i nisam joj nasao niti jednu manu. Poseje godisnje oko 250 kj u svim uslovima, ma kako neko spremio zemljiste. Svako jutro vizuelna kontrolo, podmazivanje i samo teraj. Glasam za Maju.
 
Drugar dobio dve Maje za 25 dana,nema cekanja kad si jako zdravo ubedljiv.

P.S. mislim da je cena bila 11.000e po komadu,al je odradjena ko nogama,zavrsni deo smesno(farba,nalepnice,spojevi,nista stegnuto nije).
 
Cene su otisle gore za onaj procenat koji je ministarstvo ekonomije subvencionisalo plus 2 posto pdv +nesto malo za nabavku materijala koji je isto nesto poskupeo
 
Inace od svih tih novih sejalica najpre bi kupio polovnu Nodet ili OLT sejalicu, kao recimo NA.
Ko seje do 50-tak hektara ne treba mu bolja.Nece ta Maja od 6000 evra nista bolje posejati
od tri puta jeftinije Nodetke.Ako vec treba za Maju dati 6000evra, tad dodas za neku zapadnu
jos 2000-3000evra i znas zasto si dao pare.
 
Imam neku ponudu Nodet 4 reda na 70cm plus 2 baterije kompletne mogo bi onda 6 redi da ide na 50cm samo. Za 2000 evra sve.Neznam šta da radim dal da uzimam ili ne.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh