Pneumatske sejalice za kukuruz

ja sam prve godine sa usmerivacem sejo.i dodje jedan kome sam isto sejo i kaze nesto nije u redu sa masinom jer mestimicno fali,mi otisli kod mene na njivu kad ono isto.pa sam posle cuo u cemu je problem,tad sam izvadio i vise ih nisam vracao.

- - - - - - - - - -

@markosreta@dali mislis na ove zagrtace?
http://www.tanjiracakomerc.backabanat.com/images/10.jpg
 
E bas tu.Ja sam prosle godine ugradio el.kontrolu.Na mojoj agriji nisam imao te usmerivace pa sam morao da ih kupim(plasticne),a na kantama koje sam dokupio,nodet ili olt,(duraluminijum).Sejao sam sa agrijom i bez njih lepo,mozda je moglo da se izmisli nesto drugo da drzi nosac senzora,ali neka bude original.Posejano oko 68kj kukuruza,12 kj suncokreta i 36 kj soje, i bio je odlican sklop.Imam ploce sa 120 rupa za soju i moram da skinem skidace semena iznad ploca da mi nebi skinuli seme.Da nije mozda tu kod vas kolega problem?:sta:
 
Pa skidači semena i jesu tu da skidaju višak semena pogotovo kod sitnog semena soje.Ako je seme krupnije i nelepi po dva zrna na ploče skidači se mogu podići skroz gore iz prostog razloga da se nebi bespotrebno trošili u soji-nemorate ih skidati:ppozdrav:
 
Probao sam i sa njima i hoce po nekad da skinu i kad je krupno seme i uhvati po jedno.Dal je taj prvi red mnogo visoko neznam,dobio sam ih uz masinu.Ovako skinem i nemislim.Usaglasim potrosnu semena oko 55kg/kj na 50cm i neokreci se sine.:ppozdrav:
 
Sejem oko 100 kj godisnje i u dobrom su stanju(skidaci-brisaci),ja ih jedino u soji skidam,a za sve ostalo naravno stavljam.Desavalo se da kad je sitnije seme uhvati i dva zrna,ali na pipanje odredim sevenu normu ide bude dobro,jedino bi mozda preciznije bilo ako bi uzeo ploce sa jednim redom za soju?


@momosaric Mozda neka kolica kao i one 12-redne,ako ima puno asvalta da se predje.
 
moz li mi neko reci, gde mogu da nadjem katalog rezernih delova za majevicu, trebaju mi kat. brojevi zbog narucivanja? Hvala
 
@nikola indjija@ Nodet 6 redi.trenutno nemam slike,ali uskoro pocinjem sa remontom pa cu slikat :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh