Pneumatske sejalice za kukuruz

Odg: Sejalica za kukuruz

Sad sam video ostale slike u drugim temama pa mi je jasno. Jel nemaš problema kod špartanja zbog 6 redova, osim ako idealno ne uklopite prolaze sejalice, mada uvek malo pobegne....
Dobar Zekan... :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Šteta ganjati Rujkana za setvu.....prodaj 560 i uzmi 539 pa da radiš kao čovek sve "sitne" poslove.
 
Odg: Sejalica za kukuruz

u pocetku sam nesto malo sa 560, 10-ak lanaca, ali mi je u rusu lakse, cd-plejer,servo,vazd. sediste, nema prasine... znam da nisu neki par ali jbg. sediste je u rusu postavljeno dosta visoko pa mi je preglednije, a i zanocivao sam svaki dan do 23h-00h, mnogo bolja svetla,zurio da zavrsim, kod mene setva gotova i sad moze malo :kisa:, malo :cool:. i bice dobro :osmeh:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

sto je marker dignut, ljepa ti je ta parcela jel to ima malo brda, i jel se meni cini il rus malo propada
 
Odg: Sejalica za kukuruz

ima malo brda ali ne toliko koliko izgleda na slici, tu hvata kraj predela deliblatske pescare, i tone traktor par santima mekana je zemlja dosta
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Ima li neko podataka i slika o IMT 634.22, znate li nekoga ko je ima, kakva su iskustva....
 
Odg: Sejalica za kukuruz

moj prijatelj ima 4 reda IMT i nije bas naj preciznija zbog skidaca sjemena a i zupcanici od gnojiva zacas puknu ako naleti na kamencic u gnojivu
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Čuo sam da ima i pneumatskih IMT sejalica, je li neko video?
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Sve je to lepo, ali da valjaju bilo bi ih more...
Ovako ima samo Nodetki i Bekerica... :D
 
Odg: Sejalica za kukuruz

"Original" Nodet bar po izgledu, a kažu da i po kvalitetu ne zaostaje mnogo.


 
Odg: Sejalica za kukuruz

Čugi je napisao(la):
Čuo sam da ima i pneumatskih IMT sejalica, je li neko video?

Ja sam video i imao tu sejalicu. Kupili smo je 2004. godine za 2300E (gledali smo da prodjemo sto jeftinije a da bude nova), i veruj mi to je bila jedna od najvecih gresaka sto se kupovine mehanizacije tice. Ta sejalica je blagoreceno KATASTROFA. Neprecizna je do zla boga. Kod setve kukuruza smo podesavali razmak od 19-23 cm, u zavisnosti od hibrida, a u praksi se to pokazalo da baca seme od 13-35 cm. Nikako nisam bio zadovoljan sa njom u setvni kukuruza, ali kada smo se prebacilii na setvu soje onda je tek nastala katastrofa. Treba zameniti dva zupcanika da bi razmak u setvi bio 3.5 - 5 cm, i onda sejalica toliko tesko ide da puca sve na njoj. Pogonskih lanaca smo pogidali 5-6 komada, u menjacu je izdrobila nekoliko zupcanika. Zvali smo servisere iz IMT-a dok je trajala garancija i oni nisu bili u stanju da dodju zvanicno, nego su dosli privatno i papreno naplatili svoj rad.Izmenili su pola sejalice i tada je dan-dva isla malo bolje pa je posle nastavila sa lomlojenjem i kidanjem. Prodavao sam je dve godine i konacno sam proletos uspeo da je prodam za 1000E. Znaci moj savet je da se ta sejalica zaobidje u sirokom luku. Proletos smo kupili kvalitetnu sejalicu i verujte mi preporidili smo se. Posejali smo sa njom 170 Ha (soje+kukuruza) bez i jednog kvara. E toliko od mene o toj sejalici.............pozdrav

p.s. Vidim da se spominje i firma Livac sa njenom sejalicom.......imacu uskoro interesantnu pricu i o njima, samo da se zavrsi spor sa njima :osmeh:
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Znači kao što Branko kaže, da valjaju bilo bi ih more..... ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

imali smo ih mi ali izgleda da ipak nisu valjale i prodavane su za ,, bagatelu ,, 8 redna kukuruza sa deponatorima za gnojivo bila je cijena od 24.000kn ili po vašem 240.000din.U početku na prvi pogled mislio sam da je Olt-ova i cijena mi bila sumljiva pa sam je malo bolje pogledo kad ono piše na pločici Majevica ::lose::
 
Odg: Sejalica za kukuruz

Znam da u ovom trenutku sejalice nisu interesantne ali... Izvinjavam se zbog losih slika ali nisam imao mesta u supi da se lepo namestim za slikanje. Snimicu je u prolece tokom rada pa cu postaviti lepse slike. Ucinak: oko 50 KJ/dan u soji, i oko 35-40 KJ/dan u kukuruzu (namerno vozimo sporije zbog maksimalne preciznosti)

2nkurs8.jpg


10qdzwh.jpg
 
Nazad
Vrh