Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja radim sa sestorednom majom repu i kukuruz,560 bez tegova napred tesko da bi je nosio,sejalica nema diskove ni hidro markire,sama baterija je verovatno duplo teza od nodetove baterije,ali zato u kopiranju terena nema premca
 
Ne mogu ni da izbrojim koliko ima redova:osmeh:
Sajam u Bolonji!
09112012424.jpg

dsc00050ip.jpg
 
Bio sam danas da gledam onu Majevicu bas sam se bio naostrio da je kupim,poveo druga i poneo kaparu ali ne ide...moze nju 539 da nosi 4 rednu u to ne sumnjam,nego me posebno odbilo visoko kacenje podiznih poluga i prikljucnog vratila jer je jos vislje nego na bekerici i kad podignem masinu na uvratinama kardan pocne da lupka,ovde bi bilo jos vece lupanje ili pucanje kardana,sad bar definitivno znam da odustajem ako hoce neko drugi da je kupi nek mi se javi u p.p. da mu dam broj od coveka,masina je u Veterniku covek je prvi i jedini vlasnik,ispravna,kompletna,garazirana ima cak i one male tockove ispred raonika kao za repu,nazad ima 2 nagazna metalna.
 
Bio sam danas da gledam onu Majevicu bas sam se bio naostrio da je kupim,poveo druga i poneo kaparu ali ne ide...moze nju 539 da nosi 4 rednu u to ne sumnjam,nego me posebno odbilo visoko kacenje podiznih poluga i prikljucnog vratila jer je jos vislje nego na bekerici i kad podignem masinu na uvratinama kardan pocne da lupka,ovde bi bilo jos vece lupanje ili pucanje kardana,sad bar definitivno znam da odustajem ako hoce neko drugi da je kupi nek mi se javi u p.p. da mu dam broj od coveka,masina je u Veterniku covek je prvi i jedini vlasnik,ispravna,kompletna,garazirana ima cak i one male tockove ispred raonika kao za repu,nazad ima 2 nagazna metalna.

Ovaj post.
Deluje kao da ste bili u stisci sa vremenom pa nema adekvatne interpukcije i velikih slova pa čitav post ispada kao jedna rečenica.
Za jednog urednika i budućeg akademskog gradjanina i nije neka preporuka.
 
Mislite frka prodavcu ili meni sto nisam kupio ?
Aaa to Vas muci idemo radimo,veliki tempo je veceras nekoliko se clanova raspituje za sejacicu,jedan za kombajn dok se javim na mobilni u medjuvremenu kuca poruku za forum... bitno je da razume ko treba!!!
 
Poslednja izmena:
Nadam se da se vlasnik nece ljutiti zbog kacenja slika,ona je u odlicnom stanju sto bi rekli kaci i sej,samo joj fali ovaj tanjir markera a on je skinut da bi se promenila caura.

2012-11-19-273.jpg
 
Savato jesi li imao pozitivna iskustva za tu sijačicu od ljudi ? Mislim vjerovatno jesidok si kupio , a pitam jer i ja razmišljam o njoj pa da vidim šta je većina zaključila.
 
Dosta stvari mi se svidja na njoj na prvi pogled.U mom selu je niko nema,ali ima ljudi sa foruma koji je imaju vec 2-3 godine i ne zale se.Moze se lepo raditi,pogotovo ako nemas puno zemlje do 15-20 hektara godisnje...Ovo je po meni prava masina za jedno srednje poljoprivredno gazdinstvo.Mislio sam da je laksa,medjutim dosta je teska Torpedo kada je skidao sa kamiona na nekom bedemu lepo je osetio i masivnija je nego na slikama.Ja sam je video na sajmu pre 2 godine i tad mi se svidela,sad sam je i kupio.Dubina setve se regulise na nagaznim tockovima,ima 9 pozicija.Iskljucivanje baterije premestanjem osiguraca iz jednu u drugu rupu i dosta lakih i jednostavnih resenja...Ostaje da se prekontrolise sve i da cekamo prolece da je vidimo u radu pa cete cuti i videti sve...Ploce sa 22 rupe za kukuruz idu u cenu i kardansko vratilo...
 
Nešto su ovi iz Majevice odužili ako si je tek sad dobio, meni stigla još početkom oktobra. Ja mislio da si je već negde lepo smestio i da čekaš proleće a da nas nisi ni obavestio kad ono samo malo zapelo kod proizvođača:osmeh:.
Neka te dugo služi i tako dalje, ima mesto za ove stvari da me neko ne bi opominjao.:ppozdrav:
 
Hvala @Savle...Kaze isporucili su samo 2 pre moje pocetkom oktobra,pa su radili stare Maje...E sad rade samo ove ja bio 4 na spisku a ti i @Mirmag ste sigurno bili 1 i 2 :) Evo neka slika...Danas malo cackao,stavio setvene ploce koje sam dobio uz nju,dotegao nesto sto je bilo labavo,jos dan,dva stoji da vide moji ljudi koji dolaze na alvaluk i parkiramo je i preko nje ponjava!!! Evo obecanih slika
33k510w.jpg
jh584i.jpg
28u1aaa.jpg
2zjfall.jpg
 
Nazad
Vrh