Pneumatske sejalice za kukuruz

Neka mi svi oproste,ali mani me bekerice,to je za penzionere,ali kad bi je terao kao ja nodetku,to ni na šta nebi ličilo

A kad bi uradio analizu obe njive onda bi ti bila jasna ona razlika od 200kg
 
Nebih da kudim,ni hvalim nijednu,ali nešto neznam nikog ko je prodao nodetku da kupi bekericu,a stotinu njih da su prodali bekericu pa uzeli nodetku
 
Dobri moj analiza uradjena od kad :osmeh: al je problem do sejannja a becerica je za penzionere ali sve ostale mogu samo da joj zavide na preciznosti!a sve zavisi kako ko koristi sejalice i koliko je upucen u rukovanje istim.

---------- Poruka napisana u 21:17 ---------- Prethodna poruka je at 21:16 ----------

 
I ja sam se nosio mišlju istom za preciznost bekerice,dok se jednom nisam razočarao,ali ti odgovorno tvrdim da utegnuta nodetka da se vuče tako penzionerski posejaće isto precizno kao i bekerica

1. KVALITETNA predsetvena priprema
2. STRUČNO podešena ISPRAVNA sejalica
3. AKO želiš IDEALAN raspored soje sa nodetkom ISKLJUČIVO JEDNOREDNE setvene ploče

I NAKRIVI ŠEŠIR
 
Ne znam sta znaci penzionerski vise ide na zivce caletu nego meni,treba joj dobar gazda,a onda je ona jos bolji sluga.
Sto se tice soje...svi bi mi leba preko pogace...hocemo da sejemo soju 2 brzom i platimo ploce 30e e pa nece da moze,ako hocemo da idemo 8km/h u soji i kesu moramo da odresimo i kupimo ovakve ploce.
I opet masina + ove ploce je jeftinija nego neka Nodetka,gubimo malo vise vremena na promeni ploca ali dobijamo na preciznosti pa ko sta voli nek izvoli.
26032012206.jpg
 
PUstim seme i podignem bateriju.
Mene su malo jebava** ploce male privrede pa su znale da zaglave,sad kad odem za vikend kuci bice i ta decija bolest prevazidjena nadam se.
 
Izvadis seme iz jedne baterije :haha::haha::haha: Kolega mindjusar slazemo se oko jednog a to je da svaka sejalica trazi svoje.20 god imamo becericu i ne planiramo da je prodajemo ove godine smo je sredili i ofarbali prezadovoljni smo.Za sledecu god planiramo ove ploce sa duplim rupama :osmeh:
 
Caletu se ne svidja Bekerica kaze ko da mora kukuruz biti na svaki zadati cm,kaze pola sela ima oltove i dobre su im,nema veze sto nam jedan covek seje 15-ak godina i jedna baterija uvek manje trosi kaze to su proizvodni uslovi....sad i on hoce neku vakumirku a ja bih da zadrzim bekericu. :osmeh:
 
Da pisti to je istina,mada se moze nacentrirati na gasu nekih 20-50obrtaja manje vise od zadatih na manometru se skoro i ne primeti a ona manje pisti,to sam kasnije otkrio.
Kad sam je namestio kako treba sto se tice izbijaca,radnog pritiska i sl posejala je u zrno a ako bude prinos 30% manji do masine ne moze biti.
A i MNOGO bolje da mi pisti nego da udisem furadan,na mojoj sejacici pcele nacrtane a Nodetke imaju ocin stete ljudima i Vasoj okolini. :osmeh:
 
U bre rekao sam bez da se neko uvredi,kupio sam je u dobrom stanju al sam je ipak rasturio i turio sve novo,al ne ide,to dok radi radi,a kad pocne da zeza mos je baciti.
 
Nazad
Vrh