Pneumatske sejalice za kukuruz

SRDJAN ZORZ@ Jel moze slike onog mehanickog prebacivaca markera sto si obecao kad se otopi sneg?
 
Spremna za setvu sa novim sistenom za ulaganje semena .




Neko je pitao za nekontrolisano curenje semena iz spremnika za seme.Ovako izgleda češalj koji to sprečava.
 
sejalica-004.jpg
[/IMG]
sejalica-005.jpg
[/IMG]
sejalica-006.jpg
[/IMG]
I ja sam malo ovih dana majstorisao
 
Zna li neko ko ima da proda jednu bateriju za maju kao sa Kirajeve slike,sa diskosnim otvaracem brazde i metalnim nagaznim tockom?
 
Talianu ja imam livcovu kopiju nodeta i morao sam da ih skinem zato što je htela da kućiči to jest strese seme sa ploča i sad sejem i soju i kukuruz bez usmerivača semena i nemam problema.
 
dscn0039.jpg
[/IMG]

Ja sam takođe poskidao sve usmerivače zbog soje. Samo mi se čini da je malo izgubila na preciznosti u setvi kukuruza!!!
 
Sejte soju sa jednorednim pločama,sa 84rupe može sa standardnim lančanicima da se poseje 50kg/kj
Ja sam u ponedeljak naručio AGRIU 6redi sa depozitorima za đubrivo i diskosnim ulagačima za isto,gumenim nagaznim točkovima,hidro markerima i kontrolom setve iz Laćarka sa LED displejom,stiže 1.4.
 
Nekima verovatno postajem dosadan,ali ima i onih koji su rekli ako moze koja slika,pa evo da okacim.
Masina je manje vise pretresena,podesena na 4*70,za vikend sam je oprao keserom,busilicom i cetkom ocetkao i presao osnovnom farbom sa cetkom.
Ovako je izgledala pre pocetka farbanja,a posle pranja.




A ima i viska delova,u medjuvremenu se gomila jos povecala. :osmeh:

A stigle su ploce za kukuruz i soju,skoro su iste osim sto ova za soju ima vise rupa cena je bila 30e/kom + 5e izbijac semena ojacani koji je univerzalan za obe kulture.
17032012430.jpg

17032012431.jpg

 
Kad se zainatim da radim onda nit jedem nit pijem,da mi taj dan nije dosao brat u goste ne bih nista ni jeo a ovako smo malo probavali plodove tora. :osmeh:
 
Vidi se na jednoj slici da su vrata na pusnici sirom otvorena :D Jos da se zainatis i dodjes kod mene, kako je obecano :D
 
Nazad
Vrh