Pneumatske sejalice za kukuruz

Gledao sam na 66 str. onaj mehanicki prebacivac markera.Dali neko moze da objasni princip rada.:sta:
 
Uvelicaj sliku i videces mehanicki prebacivac.A kad otopi se sneg slikacu ga skinutog jer sam ga skinuo.
ztf9km.jpg
 
Izninjavam se moja greska.Mislio sam na 66 str. slika od clana MONTOYA da je to mehanicki prebacivac markera, sada sam se malo bolje zagledao i vidim da ima hidraulicni cilindar i crevo.
 
@MONTOYA

Nabroj sastavne delove...tj od čega si iskoristi klip. Sviđa mi se ovaj patent čiji god da je.
klip je od autobusa što otvara vrata,takođe i taster..
nosač je od pločevine i na njega je nameštena poluga-klackalica na koju se kače sajlice od markera,klipnjača cilindra je zakačena na kraći kraj klackalice tako da pravi veći hod markerima tj. može višlje da ih podigne ...
 
Dobro izgleda sistem za višlje podizanje markera .Šta mu ne dozvoljava da klip ne ide levo desno ?
 
Razumem da izgura klipnjaču ali ne razumem šta zadrži klipnjaču da ostane u pravcu .Ipak je velika poluga a klipnjača može da se vrti ,ili grešim ?
 
Dragane sa tim sejalicama sam radio na imanju i osmorednu sa gredom sam nosio sa starom MTZ 82 i sa ursusom 902 tako da i IMT 577 mora da je nosi i to ti je jaka sejalica a uz to i dobro kopira teren pošto je sastavljena iz dva dela (dve grede za baterije po 3m) i svaka za sebe kopira teren.Inače nosio sam i 12 redi na 50cm sa torpedom 90 i ursusom 902 ista ta sejalica samo dodato još 4 baterije.Što se tiče nošenja 8 baterija na standardnoj gredi to ti ne preporučujem pošto neće izdržati greda ni po širini ni na ustima piramide gde se kači za gredu.Nemam sad slike te sejalice sa nosećom gredom ali nadam se da si shvatio šta sam ti napisao.

Pogledaj u temi IMT i tamo sam ti napisao neke odgovore.

sale evo na standar gredi nodet 8r.
http://www.kupujemprodajem.com/Sejaci-NODET-1528591-oglas.htm?filter_id=5820325


 
ljudi jer neko ubacivao na nagaznim tockovima izmedju puskice i tocka (treba da se struze na 35 mm) iglicaste lezajeve kakva su iskustva?
 
ja sam ubacivo plastiku i posle 300 jutara sadnje malo mrda bez podmazivanja tamo ti je glavni problem prasina , blato tesko je idealno zadihtovati
 
Nazad
Vrh