Pneumatske sejalice za kukuruz

I ne samo da lomimo ruke barem kod nas vetar u prolece duva kao lud pa me produva zivog,a mrzi me da zatvaram i otvaram staklo nazad na svakom kraju.Zato je odlicno resenje hidr.ili vazdusno prebacivanje markera.Jel neko radio vazdusno prebacivanje?
 
Po mom mišljenju pneumatsko prebacivanje je bolje postaviti na sejačicu koju vuče IMT traktor, jer je kod njih potrebno ugraditi i onaj ventil na hidrauličnoj ploči koji radi nezavisno od poteznica (svi modeli ispod 577). A ko vuče sa traktorima koji već imaju 1 ili 2 para hidro izvoda mislim da je nepotrebno da razmišljaju o nekoj drugoj varijanti kad to mogu rešiti sa jednim polovnim hidro-cilindrom i 2-3metra creva. Mislim da je član danijela postavio i sliku na 66 ili 67 strani ove teme.
 
North ARMY pazi da se ne iznenadis.

Odma cu da slikam oba dva i zakacicu ih u oglase.
 
Bravo,kiraj svaka cast.Kad nas muka natera primorani smo da ukljucimo mozak malo aktivnije,pa makar da i kopiramo nesto,a da bude jeftino.U tome je poenta,jeftino,a korisno.:ppozdrav:
 
ljudi ovo sto pise 5200 eur za majevicinu sejalicu jel to sa pdv?i dali na to ide subvencija ministarstva ekonomije od 20 posto?nista mi nije jasno?
 
I sad koju da kupim,polovnu nodet koja kosta oko 2500 ili novu maju koja ce da me kosta 4200 jer sam u pdv?
Ajde dajete mi savet?
 
Nazad
Vrh