Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako treba da sejem a da su mi oba markera spuštena neću ni da sejem.Prvo što jako ružno izgleda taj razor od nepotrebnog markera,drugo što se na taj način mnogo više troše,treće što onda na svakoj njivi gde sejem uslužno moram prvo da objašnjavam pola sata što je to tako.
Ima li nekog da ima Agrijih hidraulični prebacivač markera?
 
A jel se taj marker koji ide između sejanog vuče po zemlji(i u njoj) ili stoji u vazduhu.Pa šta se ja kopčam na leđa:sta:.Kad je lepa priprema i vozi se nekih 8-9km/h sve baca zemlju na posejani red.
Ne kažem da tako ne može ali da tako treba ne bi se ni pravili razno razni prebacivači markera.
 
ljudi razmisljam se da na staru oltovu sejalicu od 4 reda ,da joj zavarim ono de se prelama sejalica na dve meste .dako da sva 4 reda idu il duboko il plitko.sta mislite?na to dali je to *mozda neko radio?
 
ka zem zato ,oni 2 reda koji idu unutra oni lepo niknu a oni dva slabije.zato sto sejalica vise ide dublje u sredinu nego sa strane.a zbog cega napravili,da na pneumatske se ne prelama nego na feder?
 
sad cu da posejem pa cu da povaljam ,pa cu da vidim tad stanje,njivu spremam spremacem.nemam on naj federe nego praljen .i otpozadi zakacene 2 stare drljace za krave.nema se.
 
Moras zemlju dobro pripremiti da bi imo ujednaceno nicanje. Nije tolko bitno kakva je masina ako zemlju spremis kako treba... Ima razlike u sklopu biljaka zbok masine a nicanje zavisi do zemlje. Povaljaj neces pogresiti .
 
Ja sam razumeo , u pitanju je rucno pravljen setvospremac bez freza nazad, pa je zakacio 2 krila od stare drljace
 
ljudi razmisljam se da na staru oltovu sejalicu od 4 reda ,da joj zavarim ono de se prelama sejalica na dve meste .dako da sva 4 reda idu il duboko il plitko.sta mislite?na to dali je to *mozda neko radio?
a kako ćeš sijati po neravnoj njivi kako će tek onda da buču redovi imo sam ja jednog bisera šti je na pneumatskoj povario vagače pa usuko nosače baterija kad je kreno radit
 
moj spartac ima napred maticice kao na spartac, *samo sto su one *vece . *al na pneumasku kad podines hidraulik al sejalica vagira il ne?JA SAM VIDO DA NA PNEUMASKU IDU BATERIJE GORE DOLE NE VAGIRU.NAS PROIZVODJAC PRAVI.
 
moj spartac ima napred maticice kao na spartac, *samo sto su one *vece . *al na pneumasku kad podines hidraulik al sejalica vagira il ne?JA SAM VIDO DA NA PNEUMASKU IDU BATERIJE GORE DOLE NE VAGIRU.NAS PROIZVODJAC PRAVI.
Mucobieno mislim da je hteo da kaze kako na njegovoj sejacici (valjda stara olt-ova.... oltaca-klepetusa) baterije ne kopiraju njivu kao na pneumatskoj. Tj oltaca-klepetusa( ko kako zove) rotira baterije a pneumatskoj idu gore dole,oltaci su spojene dve baterije a pneumatskoj je svaka posebna. Mislim da zeli fiksirati baterije-redove kako bi mu ili svi isli u zemlju ili nijedan..... Sad razumes ili sam jos gori od milana? :sta:
 
Meni se ipak čini da je ovaj Michal sa tim tegovima bliže istini. Samo još fali da postavi sklanjače biljnih otpadaka, pomoću duvaljke iz kompresora, kao što to Michal ima na njegovom traktoru.
 
Nazad
Vrh