Pneumatske sejalice za kukuruz

da noviji od 2005, upoznat sam s tehnologijom, samo neznam koliko je to kod nas zastupljeno.

hteo bi dodati da se sve vadilice tipa holmer, ropa mogu stelovati i na 45 i 50 cm, samo to traje malo duze, dok ove nove to se rade hidraulikom iz kabine.
 
Supo ali vredi,
sta je bolje ovo ili Gadpardo?

5wmhhx.jpg
 
ja mislim da je skoro ista kao gaspardo,pitao sam prosle godine na sajam i mislim da je cena bila nekih 15.000e sa kompjuterom
 
Slicne su na oko,gaspardo ima pogon na zupcanike,a kolko znam matter-mac ima pogon na lanac,i bilo koju bateriju mozes da iskljucis iz kabine,a gaspardo ne mozes ona ima "zvonce"na kardanu.a za tu cenu mislim da nije na sklapanje kao ovan na slici
 
A zasto sejalice sa diskosnim otvaracem brazde moraju imati tako visoko postavljen setveni aparat?
 
Nije puno para , ali zasto se trgovac toliko trudio da je ovako lepo ofarba?
Da se ja pitam ja bi radie platio te novce za neofarbanu , tako bi video sta kupujem.
 
Slicne su na oko,gaspardo ima pogon na zupcanike,a kolko znam matter-mac ima pogon na lanac,i bilo koju bateriju mozes da iskljucis iz kabine,a gaspardo ne mozes ona ima "zvonce"na kardanu.a za tu cenu mislim da nije na sklapanje kao ovan na slici

Znam nekoga ko radi sa ovakvom sejalicom i koliko znam zadovoljan je .
 
Takvu istu sam gledao , isto polovna isto para , kažu da su dobre al su im skupe ploče pa treba gledati dal dodju uz nju.Taj model bi kolko znam trebao biti vakumski a one su valjda bolje od onih na natpritisak , gdje sve pa i poklopci moraju dihtovati.

Pa diskosne su uglavnom visoke valjda zbog toga što aparat mora biti iznad a diskovi zbog potrebnog fi moraju zauzeti tolko prostora po visini , govorim onako laički.
 
Nazad
Vrh