Pneumatske sejalice za kukuruz

Gresis, i to dosta. Da li si imao priliku da koristis i jednu i drugu vrstu sejalice.
Mislim da ne gresi.Nemam ni jednu,ali po komentarima u selu,tako je.Kod nas je na "glasu" MONOSEM,stizu jos dve,a kad gledamo po njivama,nema velike razlike izmedju Majevice i Matermacca..... :sta:
 
E vidiš u mom kraju baš te MONOSEM nisu na dobrom glasu.U susednom selu Kljaićevo,zadruga je kupila te sejačice pa je na kraju plaćala setvu šećerne repe jer te MONOSEM sejačice nisu mogle posejati kako treba,e sad kakve su sekcije na tim sejačicama to neznam,pošto ih MONOSEM ima baš dosta različitih,možda je bio problem do toga ko će ga znati.
 
Ovog proleca sam sa standardnom nodetkom u super, extra, giga, mega stanju posejao negde oko 100 KJ , a sa matermacom od prilike duplo vise. Sejala se soja i kukuruz na medjuredni razmak 70 cm. Nije da nodetka nijen dobro posejala, ali je mat-mac bolje. I jos da dodam da je sa nodetkom sejano pri brzini od 6 km/h, a sa mat-mac 8-8,5 km/h. Nodetka nije za brze u kukuruzu, a da je tako ja sam isprobao na svojoj kozi. Prosto mat-mac je bolja sejalica i u suprotno me nece niko ubediti, ali je zato i skuplja. Stos se tice majevicke sa diskovima takodje mislim da je bolja od nodeke sa klasicnim ulagacem.
Meni je u planu kupovina nove majevicke sestoredne sa diskovima jer je po meni to best-bay.
 
Kad se sabere diskovni ulagači su bolji , čak i da sam ja u pravu ipak je najbitnije da sije sve na istu dubinu , i ako ima malo busena . Ako budem nešto kupovao tražiću sa diskovima ,uvjek se sebi može sijati sporije pa će i razmak biti precizniji.
 
Samo za sladokusce.


v6m1ia.jpg
2igj0qd.jpg
u81p1.jpg
 
Dragane jel ima neka sijačica za kukuruz ne mora notill (najbolje i da nije ) a da ima ispred one sklanjače ostataka tzv ajkuline zube (ako znaš na šta mislim) ili možeš posebno nabaviti samo te nazubljene diskove ?
 
To je ok. Ali ovo je Nodet i to sa diskici. Je ste da je malo skuplja , ali nema svaki dan u ponudi ovakva sejalica.

---------- Poruka napisana u 20:34 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

Momosaric. Najjeftinije je da se kupi odma sa tim sistacima , jer posle svaka izmena kosta katastrofalno mnogo. Da li mislis na ovako nesto?





34pyw77.jpg
 
sinisa to je ova na gornjim slikama.

momo saric ovo ipak bi morali da narucimo kod KUN-a . A nova kunova sa 6 reda i depozitorima za vestak kosta 32 000f , posto li je kod nas u SR?
 
8000e kod tebe u dvoriste.[/QUOTE moj drug kupio nodet sejalicu sa diskovima ,el kontrolom setve,hidro markeri,depozitori...neznam koje je godiste,a platio je 5000 takodje kod njega u dvoriste.kupio je iz neke firme u beceju sto uvozi masine.da dodam da je šestoredna i ista kao ova tvoja sa slike.
 
Poslednja izmena:
jbrtka lepo si napisao da je kupio. To je proslo vreme. Necu da ulazim u to kakvo stanje itd. mozda moze da se nadje za 2000e , ali je to skoro nemoguce . Ali sto da ne neko ce mozda naci , ali to ne znaci da cemo svi mi sad moci da nadjemo za te pare.
 
Hmmm.... ja jos nisam video takvu nodetku. Nije da ti ne verujem al ajd da pitamo i ostale clanove. Dakle,da li je sejalica za kukuruz sa slike posta broj 2045 nodet ili neka druga marka? Unapred zahvalan.
 
Nazad
Vrh