Pneumatske sejalice za kukuruz

Ja sam za mog fergusona kacio spartac 2 reda i setvospremac koji mu na ravnom dize prednji kraj i dok ne dignem hidrauliku do kraja ona ne lupa sta god kacio,kad dignem do samog kraja ona lupka dal' spartac,prazna mala prskalica ili spremac za veci traktor ili bekerica 6 redi
 
nije naštelovana hidraulika kako treba,ima komandu da diže a dalje nemože,ograničiš ručicu dizanja da neide toliko prema nazad u šlicu,seljačka varijanta,al rešenje je
 
Ja sam kod mene ubacio u šlic šraf M8 mm na kraj i nemam problema sa lupkanjem a ranije mi je lupkala a za sejačicu stavljam tegove u felne i nema problema sa propinjanjem.
 
Pa lupaju klipovi pumpe hidraulike iz gore navedenog razloga


ako nekom trebaju imam tegove za par prednjih točkova od 16coli (original za 533,539,540,542,549,555,558,itd)
 
ja nosim nodet6 redi sa 577 ,i kada je bilo mekano ovog proleca mislim dosta vlazno zemljiste kada dignem hidrulik p;ropadao je kada pustim kvacilo i propinjao se,hteo sam prvo sa 549 da nosim sejalicu i odustao sam,kada sam video da kada upadne u mekano i dignem hidrulik mogu da idem samo na zadnje tockove,a da me uhvati kisa na letnjem putu isto bih isao na zadnjim,to je siljenje bez potrebe traktora 539, 4 na 70 cm je puna kapa....
 
Ja sa Zetorom 5011 nosim Oltovu sejacicu sa 5 reda i nemam bas neki problem jer je tezi od 539 ali ipak zemljanim putevima kad se naidje na neravnine oseca traktor da ima teret.
 
Istina je da traktor tone kada se digne hidraulika i ta mu nija sve jedno kada je na letnjem putu(hoce da ljulja) ali malo sporije i stignem svuda.Za tih par dana setve ne moram da zurim i da kidam traktor,polako.Sto se tice pljuska i nevremena,nije mi se desilo da me uhuati bas toliko nevreme da ne mogu da izadjem na asvalt,pa i da se zaglavim neko bi me izvukao(dobar sam ja covek):osmeh:!
 
Ako neko bude sutra u Rumi na vasaru, neka pogleda cene OLT i Nodet sejalica. (ako ih bude u ponudi)
Da malo uporedimo cene. :osmeh:
 
Nazad
Vrh