Pneumatske sejalice za kukuruz

2 do 3 cak maksimalno jer je tvrdja elektroda...debeli slojevi ne traju dugo jer su krti-sa vise prelaza dolazi do manjeg mesanja sa osnovnim materijalom i tvrdji zavrsni navar bude te ogranicenje slojeva...e307 ili e312 inox su boji izbor od bazicne za osnovni ili vracanje u oblik ali skupe:osmeh: doduse proizvodjaci za neke elektrode ni ne preporucuju medju sloj ali nikad nije lose makar jedan preci pre navarne da se smanje nekompatabilnost,jer verovatno gde je deo izlozen visokom pritisku moze da ulegne navar,da manje traje i tako te munje.
 
Gde su najpovoljnije ploce za Majevicu?
Ova firma iz Zrenjanina ima samo za Nodet.

Ja ti preporučujem da uzmeš iz majevice ploče, mislim da su 1200din komad, od ovih privatnika hoće da se desi da nemože lepo ploča da naiđe na četvrtku pa ih treba dorađivati a ako baš hoćeš od privatnika moj glas ide metalorad Odžaci.
 
Ja pokupio iz seoskih rezervi MAJEVICA ploče i problem!
Dugacki mesači, pa nemoguće da se okreću, ali brusilica sve reši

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tako sam i ja imao problem sa plocama za soju koje sam narucio iz majevice.Cak sam neke skoro skroz morao obrusiti

- - - - - - - - - -

Ja ti preporučujem da uzmeš iz majevice ploče, mislim da su 1200din komad, od ovih privatnika hoće da se desi da nemože lepo ploča da naiđe na četvrtku pa ih treba dorađivati a ako baš hoćeš od privatnika moj glas ide metalorad Odžaci.

Majevica ih isto kupuje od privatnika.Po meni metaloradove najbolje
 
Ja sam kupovao od njih i nisam imao problema, mislim da oni sami prave ploče i šta mi se još sviđa stavljaju 7 mešača dok kod privatnika uglavnom svi sa 11, samo pravi sranje sa sejalicom.
 
Moze co2,ja sam vario poklopac od sahte i jos uvek drzi,mada je gusana elektroda bolje resenje.Kod mene su neki navarivali opruge od germinatora na raonik i to jos uvek ide.
Ja sam uvek kupovao nove.
 
Moze li mala pomoc ? Kupio bih Nodinu sejalicu . E sad razne price , uska creva ili siroka creva ,obicni tockovi ili nazubljeni tockovi ? Ako moze mala pomoc odabiru . Uzeti bolje i ne pogresiti . Pitanje je sad ?
 
''Mali remont''
Za soju na 50cm
f11fcb7d3996bafa74d2c8ad0a1bf1e2.jpg
e392e18b194b6d23156117d7e27373b5.jpg
 
Jedno pitanje,potrebna su mi creva za monosem sejalicu 4reda,e sad creva sto su bila na njoj su precnika 32,33mm...zanima me dal da uzmemo ova sira creva ili da nadjemo kao sto su bila ova creva koja su na njoj...mala napomena,mi smo sejalicu kupili jesenas i nismo radili sa njom! unapred hvala

- - - - - - - - - -

IMG_2154152d26bc3f41e68d.md.jpg
Hteo bih takodje da Vas pitam i sta da radim sa ovim,ne gadjaju se rupe takoreci :D ovo su nove ploce sa 18rupa,a stare su bile sa 30 u dva reda,pa ako biste mogli da mi kazete sta da radimo da se takoreci gadjaju rupe sa ploce i ove komorice...unapred hvala :D
 
Razmisljao sam danas kako bi bilo da marker na sestorednoj sejalici stavim da mi bude po sredini traktora?Kakva su iskustva sa tom varijantom?
 
Све зависи како си научио ,неком је тако боље да гледа и нишани ,мени лично се више свиђа да гледам у точак.
 
Nazad
Vrh