Pneumatske sejalice za kukuruz

Kakvog ste misljenja o nodet planter sejalici, onoj koja ima mali disk ispred ravnika?
Kakav pravi raspored zrna, da li je kao klasicni nodet?
Ima li delova za njih, da li su kvarljive? pase li ista sa obicne nodetke?

vidim da ima i neki lanac, verovatno kao pogon ploce, tu mi deluje kao majevica, ili gresim?

Imam obicnu nodetku, ali gledam nesto bolje pa mi je zapala za oko
 
Да то је Мајевица ископирала ту сејалицу то је у ствари Нодет Кухн.
 
Poslednja izmena:
Nodet kuhn planter 2 sa diskosnim otvaracem i raonikom odnosno niski setveni aparat je mnogo preciznije u rasporedu zrna kukuruza u setvi od na primer diskosne gaspardo , sole ... sejalice sa visokim setvenim aparatom...
 
Jes, kako da ne. Ovde u mojoj okolini ima takvih sejalica koliko hoces i svi je prevashodno kupuju zbog soje. Tacno se vidi njiva sa kukuruzom koju je majevica sejala.
Naravno da sad pocinje ubedjivanje i stara prica oko visokog i niskog setvebog aparata gde meni ne pada na pamet da ucestvujem.
Najbolje je videti u radu masinu pa onda se moze voditi diskusija.
 
Ти што сеју у твојој околини са Мајевицом да ли сви они имају две гарнитуре плоча за кукуруз,или користе само једне? Имати обе врсте плоча за крупније и ситније семе веома битно за квалитетну сетву кукуруза.Кад се то испоштује и кад се скидачи подесе како треба уз одговарајућу брзину кретања посејаће кукуруз одлично.
 
Jes, kako da ne. Ovde u mojoj okolini ima takvih sejalica koliko hoces i svi je prevashodno kupuju zbog soje. Tacno se vidi njiva sa kukuruzom koju je majevica sejala.
Naravno da sad pocinje ubedjivanje i stara prica oko visokog i niskog setvebog aparata gde meni ne pada na pamet da ucestvujem.
Najbolje je videti u radu masinu pa onda se moze voditi diskusija.[/QUOTEsejem sa planrerom vec vise godina a od pre dve godine seje i sola visoki setveni aparat zajedno sa njom . opste razocarenje za visoki setveni aparat ... lepa sejalica samo za vozanje po selu . dubina setve idealna raspored Katastrofa...
 
I svi hoće da opravdaju nepreciznost novih brendiranih sejalica zbog loše kalibracije semena, a sa istim tim semenom nodet ima bolji raspored. Ali loša strana je što su baterija lagane, i ne mogu usejati seme na zadatoj dubini.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Najbolji raspored ima Nodet iz 80ih. Porazavajuce da ove nove toliko skupe sejalice nisu kadre posejati kukuruze kao svet.

.......... I TOČKA!!

Bolje nema, niti će ju napraviti...... Pogotovo za tu cjenu.....

- - - - - - - - - -

I svi hoće da opravdaju nepreciznost novih brendiranih sejalica zbog loše kalibracije semena, a sa istim tim semenom nodet ima bolji raspored. Ali loša strana je što su baterija lagane, i ne mogu usejati seme na zadatoj dubini.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

Kakva im treba kalibracija kod pneumatske koja usisava zrak a zrno stoji na rupi...... Bezveze
 
Kakva im treba kalibracija kod pneumatske koja usisava zrak a zrno stoji na rupi...... Bezveze


Pa iz razloga što seme različite mase i obline, različitom brzinom i putuje do kanala, pa nastaju razlike od zrna do zrna. Ali to ne sme biti toliko izraženo kod niskog setvenog aparata da ono može omašiti po par cm. Sto se pojedinim brendovima dešava...

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel ima neko iskustva sa Ozdoken sejalicama?Primetio sam da ih sve vise ima u atarima.
Vidim da je kopija Gasparda...
 
Ljudi moji mozemo pricati ovako ili onako ali ja sam xy puta video kako budzata Gaspardo, Kuhn ima LOS raspored u redu. Pricu kako to ne utice na prinos NE PRIHVATAM jel utice i clan Igor Dulic je pokazao ogledom. Nodetu fali samo kilaze da drzi ujednacenu dubinu.
 
Ja sam hteo da kupim novu Maju ali sam odustao,imam Nodetku 6r i ne treba mi bolja... Bolje radi od ovih novih masina,imam sliku negde u laptopu gde je komsija na njivi sejao sa novom Sola masinom 12 redova a pored ja sa nodetkom... Nebo i zemlja,kod njega je samo malo nicanje bilo bolje (jednako) ali sklop je bio katastrofa... Kod mene sklop extra ali nicanje sareno ali se za par dana popravilo
 
Dodas na svaku bateriju nodetke 30kg teg i imaces i dubinu ujednacenu. I kod nas Sola je mozda i sampion loseg rasporeda. Sada sam se setio da obliznji tajkuni imaju 6r. Sejalice cudo Bozije kao transformers ima ko zna koliko kila. A kad je to niklo kao pod motiku da je sejano.
 
Isto kao i ovde,bas kao pod motiku. Inace i kuhn planter 3 mi bas nije nesto ekstra masina,tolki teret a ne moze jednako da poseje
 
Nazad
Vrh