Pneumatske sejalice za kukuruz

turi neku sliku tvoje masine da vidim i preko neta :ppozdrav:
FhXuTeL.png

https://i.imgur.com/M53FqmE.jpg
 
Шта може бити узрок на мајевици једна батерија не хвата семе ? Плоча се окреће црево није пукло нигде али семена на плочи нема,остале батерије раде нормално.
 
Da li vuče vazduh na crevu, probajte da skinete crevo gore sa one velike poprečne cevi i pročačkajte šravcigerom, te krajne cevi treba svremena na vreme skidati i uključiti turbinu kao kad seje da pročisti tu poprečnu cev pošto tu hoće da bude prašine i polutke od semena.
 
Polomila mi se iz nekog razlogs 3-4 mesaca na ploci za Nodetku, jel moze nesto da smeta prilikom setve ? Nemam rezervnu sa 22 rupe a dok narucim drugu zavrsio sam setvu :osmeh:
 
Kiš, a zašto pitaš? Neka opklada ili planiraš kupovinu? Drugar ima sa diskovima 4 reda Maju i nosi je sa Imt 560 i onako joj.... A ja sa Rakovicom 60 S (hidraulika od 65-ice) nosim 6 redi bez diskova i kad nakrcam kutije sa semenom (stane do 20kg u jednu) rajka ide na dva točka. Doduše stavim samo dva tega od 30kg napred. Ne znam tačne težine ali su teške kao blato. Eto tako računaj.
 
Kiš, a zašto pitaš? Neka opklada ili planiraš kupovinu? Drugar ima sa diskovima 4 reda Maju i nosi je sa Imt 560 i onako joj.... A ja sa Rakovicom 60 S (hidraulika od 65-ice) nosim 6 redi bez diskova i kad nakrcam kutije sa semenom (stane do 20kg u jednu) rajka ide na dva točka. Doduše stavim samo dva tega od 30kg napred. Ne znam tačne težine ali su teške kao blato. Eto tako računaj.
Imam ja nju.
Pitam jer u uputsvo od nje pise da je 780 kg a na slici je sa 6 redi.
 
Polomila mi se iz nekog razlogs 3-4 mesaca na ploci za Nodetku, jel moze nesto da smeta prilikom setve ? Nemam rezervnu sa 22 rupe a dok narucim drugu zavrsio sam setvu :osmeh:
Sta moze smetatati ja sam na jednoj ploci namerno izlomio sve mesace bili ukrivo zastancani pa kacili ..tera se godnama bez njih.
 
Ja isto sejem sa zatvorenim, jedino sam suncokret otvarao na prvu rupu. Inače suncokret sam posejao kukuruznim pločama, I zadovoljan sam... Vreća le25 mi je sejala 1.3 ha na 26 cm.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja isto sejem sa zatvorenim, jedino sam suncokret otvarao na prvu rupu. Inače suncokret sam posejao kukuruznim pločama, I zadovoljan sam... Vreća le25 mi je sejala 1.3 ha na 26 cm.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Ja ne sijem suncokret, imam ploce sijao prosle godine al nisam bio zadovoljan nicanjem pa presijao soju

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh